Floriánska Royal – bytové domy

Floriánska Royal sú dva komfortné bytové domy v centre Košíc, medzi obchodnými centrami OC CASSOVAR a OC GALÉRIA.

Hlavnou myšlienkou nášho projektu Floriánska Royal bolo zlúčenie rôznych nárokov a potrieb jeho budúcich obyvateľov. Tak vznikol bytový komplex Floriánska Royal. Skrýva v sebe prestíž bývania v historickom centre mesta, zbaveného veľkomestských kompromisov.

Floriánska Royal ponúka širokú škálu bytov zodpovedajúcich súčasným trendom a spĺňajúcich očakávania klientov. V ponuke sú dvojizbové, trojizbové byty a rozľahlé apartmány. Uvážené rozloženie bytov na podlaží, veľké okná, slnečné balkóny, loggie či terasy prinesú obyvateľom bytov každodenný pocit komfortu. Na dvoch najvyšších podlažiach ponúkame možnosť spájania bytov (rovnako horizontálne ako aj vertikálne) do prestížnych penthousov.

Architektúru tvoria zaujímavé tvary, pokryté exkluzívnou bielou a šedou omietkou, ktorá dodáva fasáde výnimočný charakter. Štruktúra s ligotavým kremeňom a sľudou priťahuje zrak neuveriteľnou hrou svetla na fasáde. V závislosti od osvetlenia, uhla dopadu slnečných lúčov a ich intenzity nadobúda stavba rôznorodý vzhľad.

florianska.sk

Stavba rieši vybudovanie nájomného bytového domu s 32 bytovými jednotkami. Bytový dom pozostáva zo štyroch častí napojených funkčne samostatne na vonkajšie siete a každá časť je rozdelená na dve sekcie. Navrhovaný tvar, dispozičné riešenie a forma ustupujúcich podlaží bytového domu akceptuje a nadväzuje na jestvujúci terén. Hmota tvorené sekciou A pripomína tvar strážnej veže, má 4 nadzemné podlažia a je riešené v drevenej fasáde s kombináciou predsadených balkónov a drevených zasúvacích balkónových žalúzii. Hmota tvorená sekciami B-H ja 4-podlažná, uskakuje smerom k severnému svahu na úrovni 3.NP a 4.NP a je riešená v materiálovom prevedení drevo, štruktúrovaná omietka a sklo.

Updated: 25. decembra 2019 — 17:32

3 komentáre

Add a Comment
  1. Dúfam, že to elektrické vedenie pôjde do zeme, lebo inak to bude vyzerať ako čistý Balkán. Odporúčam taktiež rekonštrukciu VO.

  2. velmi pomaly to ide, ale uz sa tesim na vysledok, hlavne co sa tyka opravy cesty veducej k projektu a dalsich nalezitosti patriacich k budove – co verim, ze investor ma v plane a bez coho je odovzdanie projektu do uzivania nepredstavitelne.

    Co ale povazujem za ovela dolezitejsie je celkovy koncept lokality spajajucej terasu s centrom. Ja uz neriesim Ungarovu ulicu od krizovatky s Povazskou – to je na dlho a neverim, ze v dohladnej dobe sa tam nieco zmeni ohladom vlastnikov pozemkov ci po urbanistickej alebo architeknotickej stranke. Treba ale riesit dopravu a rozhodnut sa ci vobec nechat usek prejazdny pre motorove vozidla. Kvoli dopravnej obsluhe samozrejme ano, ale usek ulcie kde zacina medzi stromami klesanie z terasy az po novostavby dole by som riesil ako bud pesiu zonu alebo opravou cesty a dobudovanim chodnika. Do uvahy vobec neprichadza obojsmerna premavka ako doteraz – cesta je priliz uzka, vznikaju tam konfliktne situacie aj s chodcami, nehovoriac o tom, ze na useku chyba osvetlenie

    1. Určite celkom na mieste už teraz by bolo zjednosmernenie cesty,ale to by musel niekto z magistrátu práve tade prechádzať keď sa tam preháňajú nákladiaky a osobáky parkujúce ich blokujú tak lámu asfalt úplne po tom kúsku zelene a tak si tam stavebníci robia čo chcu,aj to staré smiešne verejné osvetlenie čo tam bolo si jednoducho bez povolenia odpojili,veď čo oni tam predsa stavajú.Pochybujem o tom,že niekto z mesta sa stará o to aká je tam v noci tma,napr.mestský policajti,ale veď tí robia iba cez deň.Ešte bude určite komédia s parkovaním pre novoobyvateľov v tejto časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.