Floriánska Royal – bytové domy

Floriánska Royal sú dva komfortné bytové domy v centre Košíc, medzi obchodnými centrami OC CASSOVAR a OC GALÉRIA.

Hlavnou myšlienkou nášho projektu Floriánska Royal bolo zlúčenie rôznych nárokov a potrieb jeho budúcich obyvateľov. Tak vznikol bytový komplex Floriánska Royal. Skrýva v sebe prestíž bývania v historickom centre mesta, zbaveného veľkomestských kompromisov.

Floriánska Royal ponúka širokú škálu bytov zodpovedajúcich súčasným trendom a spĺňajúcich očakávania klientov. V ponuke sú dvojizbové, trojizbové byty a rozľahlé apartmány. Uvážené rozloženie bytov na podlaží, veľké okná, slnečné balkóny, loggie či terasy prinesú obyvateľom bytov každodenný pocit komfortu. Na dvoch najvyšších podlažiach ponúkame možnosť spájania bytov (rovnako horizontálne ako aj vertikálne) do prestížnych penthousov.

Architektúru tvoria zaujímavé tvary, pokryté exkluzívnou bielou a šedou omietkou, ktorá dodáva fasáde výnimočný charakter. Štruktúra s ligotavým kremeňom a sľudou priťahuje zrak neuveriteľnou hrou svetla na fasáde. V závislosti od osvetlenia, uhla dopadu slnečných lúčov a ich intenzity nadobúda stavba rôznorodý vzhľad.

florianska.sk

Stavba rieši vybudovanie nájomného bytového domu s 32 bytovými jednotkami. Bytový dom pozostáva zo štyroch častí napojených funkčne samostatne na vonkajšie siete a každá časť je rozdelená na dve sekcie. Navrhovaný tvar, dispozičné riešenie a forma ustupujúcich podlaží bytového domu akceptuje a nadväzuje na jestvujúci terén. Hmota tvorené sekciou A pripomína tvar strážnej veže, má 4 nadzemné podlažia a je riešené v drevenej fasáde s kombináciou predsadených balkónov a drevených zasúvacích balkónových žalúzii. Hmota tvorená sekciami B-H ja 4-podlažná, uskakuje smerom k severnému svahu na úrovni 3.NP a 4.NP a je riešená v materiálovom prevedení drevo, štruktúrovaná omietka a sklo.

Updated: 19. novembra 2019 — 19:53

1 Comment

Add a Comment
  1. Dúfam, že to elektrické vedenie pôjde do zeme, lebo inak to bude vyzerať ako čistý Balkán. Odporúčam taktiež rekonštrukciu VO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *