Farbám neujdeš – Košice 2016

2. ročník charitatívneho behu Farbám neujdeš opäť zahájime v Košiciach. Už v sobotu 28.05.2016 si spolu užijeme deň plný zábavy a hlavne farieb. Čakajú na vás 4 farebné zóny a jedna špeciálna – trblietková! Samozrejme sa môžete tešit na bohatý doprovodný program, ktorý vyvrcholí vystúpením Mafia Corner a žrebovaním výhercov súťaží s partnermi behu.

27.05.2016 (piatok)
10:00 – 20:00 Vyzdvihnutie štartovacích balíčkov v OC Aupark pri predajni H&M 
• Doporučujeme vyzdvihnutie štartovacieho balíčka v tento deň, aby sme predišli dlhým radám v deň akcie

28.05.2016 (sobota)
8:00 – 11:30 Vyzdvihnutie štartovacích balíčkov na ul. Hlavnej v Košiciach v priestore pre registráciu
12:00-12:15 Vstup moderátora
12:15-12:30 Tanečné vystúpenie
12:30-12:40 Rozcvička
12:40-12:50 Spoločné vyhadzovanie farieb s Expl0ited, Lukášom Adamcom a Tomášom Marcinkom
12:50-13:00 Presun na štart tanečným krokom 😉
13:00 ŠTART behu Farbám neujdeš
14:15 Vystúpenie Mafia Corner
15:00 Žrebovanie výhercov súťaží s partnermi behu

—————————————————————————————

Beh, v ktorom víťazia farby, sa vracia už po druhýkrát.
Podujatie „Farbám neujdeš“ zavíta v roku 2016
do Košíc, Banskej Bystrice a Bratislavy

Jar bude v roku 2016 opäť patriť obľúbenému behu plnému zábavy a hlavne farieb. Už druhý ročník podujatia Farbám neujdeš tento rok navštívi hneď tri slovenské mestá. Päťkilometrovú trať, päť farebných zón a bohatý sprievodný program si od 28. mája do 18. júna opäť užijú obyvatelia Košíc a Bratislavy, novinkou je zastávka v Banskej Bystrici.

pb_15-10-10_farbam_neujdes_1255.jpg

„Bežeckých podujatí je na Slovensku veľmi veľa, pri behu Farbám neujdeš však nejde ani tak o vrcholové športové výkony, ako skôr o zábavu. Účastníci behu by sa na päťkilometrovej trati mali hlavne baviť a zasmiať, preto sa môžu zúčastniť aj v tímoch so svojimi priateľmi a rodinami. Akciu nelimituje žiadna veková hranica. Nejde o to vyhrať, ale užiť si zábavný deň. Vlastne jeden cieľ by účastníci behu splniť mali, a to dobehnúť čo najviac farební,“ hovorí Lenka Šoltésová z usporiadateľskej agentúry.

Na každom z piatich kilometrov sú bežci po prebehnutí farebnými zónami zasypaní práškovými farbami od hlavy až k päte. Záverečná piata zóna je vždy špeciálna. „V minulom roku to bola penová zóna, tento rok len niekoľko metrov pred cieľom prichystáme zónu trblietavú. Na akcii nebude chýbať už tradičný hromadný výhod farieb. Takže farbám naozaj nikto neujde,“ dodáva Lenka Šoltésová. Práškové farby sú hygienicky úplne nezávadné, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Prvou zastávkou behu Farbám neujdeš bude v sobotu 28. mája Hlavná ulica v Košiciach. O týždeň neskôr, 4. júna, si svoju premiéru užije Banská Bystrica. Poslednou zastávkou rodinného behu bude 18. júna Hviezdoslavovo námestie v Bratislave.

„Prvý ročník sa konal v Košiciach a Bratislave a je skvelé, že sme sa tento rok rozrástli o ďalšie mesto. Sme veľmi radi, že záujem o akciu Farbám neujdeš stále stúpa. Beh si môžu užiť aj fanúšikovia v Českej republike, kde sa farebný beh pod názvom Barvám neutečeš uskutoční 7. mája v Olomouci, 14. mája v Českých Budějoviciach a 21. mája v Prahe,“ hovorí Antonín Pospíchal z agentúry BP Action.

O zábavu bude postarané nielen na samotnej trati plnej krásnych autá značky SEAT, ktoré sa postarajú o hudobný doprovod k behu , ale aj v cieli, kde si návštevníci užijú bohatý sprievodný program s množstvom zaujímavých aktivít pre deti i dospelých, to všetko za účasti mnohých významných hostí. Vo všetkých troch mestách sa s nami vyfarbí Youtuber známy pod prezývkou Expl0ited. V Bratislave si farebné šialenstvo užije aj triatlonista Filip Šebo, ktorý sa podujal robiť ambasádora deťom z detského domova Bratislava. V Košiciach si 5 kilometrovú trasu nenechá ujsť spevák Lukáš Adamec a slovenský reprezentant v hokeji Tomáš Marcinko.

Aj tento rok beh Farbám neujdeš podporí Slovenský paralympijský výbor. V infostánku na každom z behov si bude možné za dobrovoľný príspevok zakúpiť práškovú farbu. Výťažok z predaja poputuje na podporu mládeže Slovenského paralympijského výboru.

Online registrácia na akciu Farbám neujdeš je v plnom prúde a bude prebiehať až do naplnenia kapacity. Odporúčame registrovať sa však čo najskôr. Informácie o registrácii, cenách štartovného a ďalšie podrobnosti sú k dispozícii na www.farbamneujdes.sk.

www.farbamneujdes.sk

www.facebook.com/farbamneujdes

Updated: 12. apríla 2019 — 17:46

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.