e-TAXI v centre Košíc zadarmo

Košičania a návštevníci mesta sa môžu počas Európskeho týždňa mobility zadarmo odviezť na elektro-taxíku. e-TAXI od Východoslovenskej energetiky a.s. (VSE) premáva od pondelka 17. septembra do piatku 21. septembra vždy od 15:00 do 18:00 po Hlavnej ul. v Košiciach.

Hlavné zastávky e-TAXI sú pred OD Dargov a OD TESCO. Vystúpiť a nastúpiť však môžu záujemcovia kdekoľvek na Hlavnej, ak bude vo vozidle dostatok voľného miesta. Predpokladaný čas jedného okruhu je 5 – 10 min.

Jedinečná príležitosť

Košičania majú počas jazdy v e-TAXI výnimočnú príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži koncept elektromobility, ktorý postupne preniká do života všetkých veľkých miest v Európe. Najprv ako pasažieri e-TAXI s odborným výkladom vodiča a neskôr jeden z nich aj ako užívateľ tohto auta. Na záver Európskeho týždňa mobility totiž VSE zapožičia jednému vyžrebovanému pasažierovi elektromobil na víkend zadarmo.

Prečo teraz?

Európsky týždeň mobility je najrozšírenejšia svetová kampaň na podporu udržateľnej dopravy najmä v mestách. Jej cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o udržateľných spôsoboch dopravy v meste. „Elektromobil je inovatívny a v porovnaní s vozidlami so spaľovacím motorom je vhodnou ekologickou alternatívou,“ vysvetľuje motívy VSE jej finančná riaditeľka Diana Custodis.

Prečo elektromobil?

„Elektrické autá neprodukujú v mieste prevádzky CO2, sú tiché a náklady na prejdenie 100 km sú 4- až 5-krát nižšie ako pri konvenčných pohonoch,“ dodáva D. Custodis. Je preto prirodzené, že VSE už od roku 2010 koná tak, aby potvrdila ambíciu byť lídrom v oblasti
e-mobility na Slovensku.

Výsledky

VSE ako prvá v SR koncom novembra 2010 uviedla do prevádzky verejnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Neskôr vyrástli ďalšie v Bratislave, Poprade a Nitre. Ako prvá na Slovensku tiež zakúpila začiatkom marca 2011 čisto elektrické vozidlo do svojho vozového parku. Usporiadala aj prvú medzinárodnú konferenciu venovanú elektromobilite počas bratislavského Autosalónu 2012.

Zdroj: VSE, a.s.

Updated: 12. apríla 2019 — 20:09

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.