Detská železnica oslavuje vagón-meni​ny

Na Košickej detskej historickej železnici sa bude oslavovať a zabávať. Všetkých pozývame v sobotu, 25. mája na netradičné meniny, kedy všetky vagóny dostanú svoje vlastné mená. Aké? To vám už prezradia herci divadla Neon v predstavení Z rozprávky do rozprávky.

Cestujúci Detskej železnice si už zvykli, že vagóny v Čermeľskom údolí neťahajú iba také obyčajné motorové alebo parné rušne, ale majú vlastné mená Janka, Danka a Katka. V sobotu získajú nové mená aj ich kamaráti – vagóniky detskej železnice. Zoznámime sa s nimi prostredníctvom divadelnej performance, do ktorej zapojíme najmä našich najmilších cestujúcich – deti.
„Vozne dostanú mená po prvýkrát v histórii Detskej železnice. Doteraz mali mená iba lokomotívy. Chceme takto priblížiť historické železničné vozidlá deťom, ich svetu a vnímaniu,“ prezradil zákulisie netradičného zámeru riaditeľ Detskej železnice, Ľubomír Lehotský.
Všetky úzkorozchodné vozne vo vozovom parku Detskej železnice sú pamiatkovo chránené a sú zapísané do Ústredného zoznamu pamiatkového fondu Slovenskej republiky. Patria tu dva služobné, dva osobné uzavreté a tri letné vagóny. 
„Vďaka pomoci dobrovoľníkov a sponzorov vagóny postupne renovujeme a prinavraciame im zašlú krásu. Mená vyberali naši dobrovoľníci a malí železničiari,“ dodal Ľ. Lehotský.
Interaktívne plenérové predstavenie Divadla Neon zavedie veľkých i malých divákov do magického sveta tradičných i moderných rozprávok.
„Deti nebudú iba pasívnymi pozorovateľmi, ale stanú sa aktívnymi spolutvorcami vystúpenia. Okrem dvanástich mesiačikov, Červenej Čiapočky a vlka sa na košickú železničku možno zatúla aj Snehulienka a sedem trpaslíkov,“ pozýva Zuzana Dovičáková z občianskeho združenia Divadlo Neon.
 
Bezplatné divadelné predstavenia sa odohrajú v priebehu dňa pri jazdách o 9: 15, 11:15, 13:15 a o 15:15 hod. Cestujúcim postačí zakúpiť si iba bežný cestovný lístok.
Podujatie sa koná v rámci projektu VLAK KULTÚRY A ZÁŽITKOV – ART & FUN KOŠICE 2013.
 
—————————————————————————————————————–
Občianske združenie Detská železnica Košice od roku 2012 prevádzkuje Košickú detskú historickú železnicu, ktorá patrí s viac ako 30 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí.
 
 
Zuzana Lehotská, marketing a PR
OZ Detská železnica Košice
0905 496 426
kezeleznica@gmail.com
www.detskazeleznica.sk
Updated: 10. apríla 2019 — 22:06

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.