Deň matiek 2016 na Detskej železnici

Špeciálna nedeľa pre mamky
V nedeľu budú na detskej železnici hýčkať mamičky aj ich detičky

Dobrovoľníci z Košickej detskej historickej železnice sa chcú na Deň matiek, v nedeľu 8. mája, poďakovať všetkým mamkám špeciálnym programom. Tie sa v tento deň v sprievode svojich ratolestí odvezú za zvýhodnené cestovné a na konečnej stanici Alpinka sa budú môcť spoločne skrášliť. Novinkou bude pojazdný kadernícky salón pre deti.
„Mamky sú naše verné cestujúce, aj preto ich v tento deň odvezieme symbolicky za detský cestovný lístok. Stačí prísť v sprievode svojich detí. Na Alpinke sme pre ne pripravili prekvapenie v podobe bezplatného líčenia, novinkou bude premiéra pojazdného kaderníckeho salónu pre deti“ pozýva Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.
Program pripravilo občianske združenie Detská železnica Košice v spolupráci so spoločnosťou AVON, ktorá okrem líčenia pripravila aj tombolu o hodnotné kozmetické balíčky. V tento deň vás pozývame aj do špeciálneho pojazdného kaderníckeho salónu pre deti, kde sa o účesové kreácie postará kaderníčka Katka. V Čermeli nastúpia deti so strapatými vláskami a po absolvovaní jazdy vláčikom vystúpia vyčesané mladé dámy či páni. Z Čermeľa vyrážame o 9.20, 11.20, 13.20, 15.20 a 17.20. Z Alpinky sa vraciame o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 a 18.00.
Košická detská historická železnica si v tomto roku pripomína 60. výročie otvorenia druhého úseku trate od stanice Vpred po konečnú stanicu Alpinka. Premáva každý víkend. V máji ešte pripravuje Nábor mladých železničiarov (15.5.), Noc múzeí a galérií (21.5.), II. jarný expres z Košíc do Rožňavy na MDD (28.5.) a Hračkobranie (29.5.). Viac informácií o pripravovaných podujatiach nájdete už čoskoro na www.detskazeleznica.sk alebo na Facebooku.
OZ Detská železnica od roku 2012 v spolupráci s Mestom Košice zabezpečuje dopravu na unikátnej úzkorozchodnej trati Košickej detskej historickej železnice. Pioniersku železnicu vybudovali v rokoch 1955 – 1956 a dnes je jednou z najväčších atrakcií mesta. Rušne, vagóny a časť koľajiska sú zapísané v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR. Detská železnica patrí s takmer 40 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí.
Združenie sa od roku 2012 stará o všetky rušne a osobné vozne, ktoré k Detskej železnici prináležia. Medzi nimi aj 132-ročného parného rušňa „Katka“, ktorý je najstarším prevádzkovaným rušňom vo Višegrádskom regióne a je symbolom železničky. V tomto roku na železničku pribudol nový parný rušeň Krutwig, ktorý je najmladším parným rušňom na Slovensku. OZ DŽK od svojho vzniku opravilo a zachránilo pred skazou niekoľko historických vozňov, dva motorové rušne a dve parné lokomotívy.

http://www.detskazeleznica.sk/–3-131-specialna-nedela-pre-mamky

Updated: 10. apríla 2019 — 22:20

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.