CRITICAL MASS

Ďakujem všetkým, ktorí ste sa v utorok nezľakli nevľúdneho počasia a stali ste sa aktérmi prvej bicyklovej CRITICAL MASS v Košiciach. Aj keď účasť cca 70 cyklistov je slušná, stovky evidovaných záujemcov dážď odradil. Aby každý dostal príležitosť prejaviť sa, účastníci sme sa dohodli, že uskutočnenú jazdu budeme považovať za úspešnú generálku. 
Premiéra CRITICAL MASS bude zajtra – v piatok, 1. júla, taktiež o 17. hod.pred vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici.
Jazda je fyzicky nenáročná a ochranu pelotónu v plnej premávke budú spoľahlivo (tak ako v utorok) zabezpečovať naši pohotoví „dispečeri“ v reflexných vestách.Cieľom CRITICAL MASS je poukázať na narastajúci rozpor medzi zvyšujúcim sa počtom cyklistov v Košiciach a stagnujúcimi nevyhovujúcimi podmienkami pre bezpečné používanie bicykla v premávke.Prosím vás preto pozvať na jazdu čo najviac vašich rodinných príslušníkov, priateľov, kolegov, susedov. Okrem dobrej nálady sa nezabudnite vybaviť výkonnými zvukovými zariadeniami (zvončeky, trúbky – vuzuvely, rapkáče), ale aj letákmi s našimi požiadavkami, napr.: 
– chceme bezpečné cyklotrasy
– aj my sme doprava!
– viac bicyklov = menej áut
– bicykel do mesta patrí!

Viac na: http://bicykel-kosice.webnode.sk/news/nova-akcia/

Ak váhate, možno vás presvedčia názory či fotky z utorkovej generálky: https://www.facebook.com/event.php?eid=224671417544957

Alebo vás skôr inšpiruje cyklistická show z teplejších krajín? 
Prečo nie: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.437668771577.234857.27422816577  

Ak nie ste spokojní s podmienkami pre cyklistov, CRITICAL MASS je určená vám.         

Ing. Karol LABAŠ
predseda Cyklistickej únie mesta Košice

Updated: 15. apríla 2019 — 22:10

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.