City Tower, Garbiarska 1, Košice

Stavebné úpravy a nadstavba existujúceho 13 podlažného objektu na účely administratívnej budovy s občianskym vybavením. Stavebné úpravy rátajú so zachovaním pôdorysnej stopy pôvodnej budovy a prístavbou vyvýšenej ochodze s prislúchajúcimi schodiskami a rampou, ktoré zabezpečujú prekonanie výškového rozdielu medzi okolitým terénom a vstupom do objektu. Dochádza k redukcii južného schodiskového rizalitu. Je navrhovaná dostavba 14.NP na plnohodnotné. Navrhovaná je novostavba trojpodlažného (1.PP, 1.NP a 2.NP) garážového domu. 
Celková zastavaná plocha budovy hlavného objektu je 395,00 m2, celková využiteľná podlahová plocha určená na nebytové účely je 5182,5 m2, z toho úžitková plocha administratívnych priestorov je 2779,81 m2 a úžitková plocha občianskej vybavenosti 490,98 m2. Celková zastavaná plocha budovy garážového domu je 1100,00 m2 (99 parkovacích miest z toho 33 miest na 1.PP, 29 miest na 1.NP a 37 na miest 2.NP).
https://static.kosice.sk/article/SmdSe9DF6QajtGV/19_16368_garbiarska_1_zmena.pdf

Nové vizualizácie zatiaľ neboli zverejnené…

———————————————————————————————-

Bývalý Daňový úrad na Garbiarskej ulici bol od konca roka 2013 ponúkaný na odpredaj, ako prebytočný majetok štátu. Znalecká hodnota tejto budovy bola stanovená na 2,2 mil. No po niekoľkých neúspešných pokusoch o predaj a taktiež po nezáujme iných štátnych organizácií o tento objekt, bola budova predaná za 70% odhadovanej ceny, čiže za 1,54 milióna €, košickej spoločnosti Atomia Invest.

—————————————————————————————

SkyOne sa nachádza na Garbiarskej ulici v Starom meste v Košiciach. Jedná sa o najvyššiu budovu v košickom Starom meste a druhú najvyššiu stavbu v Košiciach. Budova poskytuje neopakovateľný výhľad na historické centrum mesta vrátane pešej zóny na Hlavnej ulici. Kompletnou rekonštrukciou pôvodnej nehnuteľnosti vznikne luxusné bývanie priamo v centre Košíc.

Bytový dom SkyOne ponúka na 2. až 14. NP 56 bytov vo vyhotovení „holobyt“ a na 1. NP a 2.NP obchodné a kancelárske priestory na predaj. Súčasťou projektu sú aj kryté a otvorené parkovacie miesta. Každý byt má vlastnú terasu. Súčasťou komplexu SkyOne bude aj štýlová reštaurácia.

http://www.skyone.sk/

Updated: 21. augusta 2019 — 21:31

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.