Červený breh

Výstavba rodinného domu
www.safran.sk/projekty/cerveny-berh-vila-s

———————————————————————————-

Nezastavaná plocha slúžiaca ako záhrady v strmom kopci nad mestom a krásnymi výhľadmi. Územie poskytuje možnosti pre výstavbu v tichej časti mesta v blízkosti hodnotnej zelene, vzdialenosť od centra je v relatívne malá. Negatívom je strmý sklon pozemkov, ktorý kladie vyššie nároky na technické i architektonické riešenia.

Overovacia štúdia „Hŕbová“ (arch. Hudec, 2011) doporučuje rozšíriť výstavbu s max. podlažnosťou 2NP a podkrovie, primerane prispôsobená náročnému terénu.

V lokalite bude potrebné vybudovať všetky druhy inžinierskych sietí. Sprístupnenie ulicou Žľaby a Hŕbovou ulicou, jej jednoduchým predĺžením na dané územie. Potrebné je obnoviť peší chodník kombinovaný so schodmi sprístupňujúci územie priamo od ulice Žľaby.

V lokalite Červený breh sa začala výstavba technickej infraštruktúry pre IBV Červený breh, kde vyrastie osem viacbytových rodinných domov. Investorom výstavby je spoločnosť Červený Breh, s.r.o., Kováčska 19 v Košiciach a stavbu realizuje Chemkostav a.s., Michalovce.

Každý pozemok v novej infraštruktúre vrátane ciest, chodníkov s verejným osvetlením a oplotenia od cesty podľa najnovších noriem. Takisto s novými inžinierskymi sieťami ako plyn, elektrická a plynová prípojka, voda a kanalizácie a prípojka Telekom.
www.cervenybreh.sk

Súvisiace odkazy:

Smeráci si na košickom kopci postavia luxusnú štvrť
Pozrite si, ako má vyzerať nóbl štvrť košických smerákov

Updated: 22. marca 2019 — 21:45

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.