Cassovar

Na komíne inštalovaná nová pamätná tabuľa.

——————————————————————————————————–

Od pondelka 29.7.2013 do cca 19.8.2013 bude prebiehať rekonštrukcia a údržba komína pred CBC. Počas týchto prác bude obmedzený pohyb v okolí komína, t.j. bude označená a vyhradená bezpečnostná zóna 6 metrov od päty komína. Taktiež bude nainštalované dočasné dopravné značenie, keďže bezpečnostná zóna bude zasahovať aj do cesty. Prechod bude umožnený v bezpečnej zóne popri fasáde. 

Tento mesiac začína developér III. etapu Komplexu Cassovar, ktorá má byť dokončená do júna 2012. Po definitívnom ukončení na celkovej podlažnej ploche 88.000 m2 nájde prácu 2500 ľudí, bývanie 90 rodín a v retailovej časti bude takmer 700 parkovacích miest. Komplex rastie len 250 metrov od historického centra mesta a 250 metrov od Steel arény. Históriu pripomína 60 m vysoký komín a Bauerneblov dom z roku 1857, ktorý patril zakladateľovi pivovaru.
http://www.cas.sk/

Obrázok

Staršie fotografie:

Košický Cassovar II pokračuje

Na rozhraní košického centra a Nového Mesta pokračuje výstavba druhej etapy polyfunkčného objektu Cassovar. Komplex v areáli bývalého pivovaru sa rozšíri o Cassovar Business Center II podľa plánu do jesene tohto roka. Developerom celého projektu je spoločnosť Global Group.
Náklady na výstavbu druhej etapy dosahujú 24,15 milióna eur, generálnym dodávateľom je Skanska a investorom konkrétneho projektu spoločnosť Hotel Cassovar, a.s. Termín dokončenia výstavby znie september tohto roka.

http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/kosicky-cassovar-ii-pokracuje.html

Updated: 5. apríla 2019 — 22:13

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.