Byty Šaca 85X

Jeden z prioritných bonusov projektu „ Byty Šaca 85X“ je lokalita. Záujmové územie stavby sa nachádza v katastrálnom území MČ Šaca, v jej južnej časti, po pravej strane štátnej cesty Košice – Rožňava, v lokalite bývalých internátov učňovských škôl na parcele č.913. Predmetné územie v súčasnosti zastavané objektom ktorý je predmetom rekonštrukcie. 

Na základe statickej analýzy nosných konštrukcii existujúcej budovy sa vypracoval návrh, ktorý spĺňa moderné európske štandardy a normy. Projekt zahŕňa :
– kompletnú rekonštrukciu všetkých nadzemných podlaží,
– zmenu vnútorných dispozícií,
– výmenu všetkých sietí,
– zateplenie a zmenu novej fasády, ktorá spĺňa najvyššie štandardy energetickej úspornosti, vďaka ktorej sa ušetrí až 20% ročných nákladov na vykurovanie!
– výmenu okien,
– vybudovanie vlastnej kotolne v suteréne objektu, ktorá zabezpečí úsporné vykurovanie a ohrev vody, tým sa výrazne znížia mesačné výdavky budúcim vlastníkom, ktoré sa budú pohybovať od 50 do 80 EUR. Na vykurovanie objektu sa navrhuje ústredné vykurovanie teplovodné.
– inštaláciu dvoch výťahov,
– rekonštrukciu komunikačných priestorov a jestvujúceho schodiska Všetky podlažia sú poprepájané komunikačnými priestormi – vstupná hala, schodisko, výťahy. V suteréne bytového domu budú spoločné priestory pre odloženie bicyklov a kočíkov.

Typy bytov

V zrekonštruovanom bytovom dome sa poskytne bývanie v 16 jednoizbových bytoch, 48 dvojizbových bytoch, 16 trojizbových bytoch, 5 dvojizbových bezbarierových bytoch. 
Plochy bytov : 1 -izbové od 35,97m2 do 36,11m2, 2-izbové od 52,63m2 do 52,68m2, 3-izbové 84,58m2. Každý byt bude vybavený balkónom. Osobitnú kapitolu budú tvoriť bezbarierové byty na prízemí o rozlohe…….m2, ktoré budú prepojené priamo s predzáhradkou, priradenou ku každému bezbarierovému bytu. Stavba ako celok vo svojom vnútornom riešení aj z hľadiska vonkajších prístupov je navrhovaná v bezbariérovom prevedení.

www.bytysaca.sk

Updated: 7. júna 2019 — 21:39

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.