Bytový komplex s polyfunkciou ANDROMEDA – KVP, Košice

Začalo sa posudzovanie vplyvov daného projektu na životné prostredie

https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/bytovy-komplex-s-polyfunkciou-andromeda

Plánovaná výstavba obytného súboru, ktorý pozostáva z 3 blokov (A,B,C) pozdĺž Wupertálskej ulice v Košiciach na sídlisku KVP. Každý blok pozostáva z dvoch sekcii a to viacpodlažnej (8 NP, 6 NP) a malopodlažnej (4+1 NP). Obidve sekcie sú osadené na dvojpodlažnej podzemnej garáži. Garáže blokov B,C sú prístupné obojsmernou rampou priamo z obslužnej komunikácie.
Prvý blok A, má viacpodlažnú sekciu pozostávajúcu z obytnej (12 NP) a administratívnej veže (8 NP). Na prízemiach sekcii sú navrhované priestory pre občiansku vybavenosť. Ostatné podlažia sú určené pre bývanie v bytoch rôznych veľkostí. Komplex je dotvorený ďalšími funkciami najmä športovo-rekreačnou v časti pozemku priľahlého údolia.
Bytový komplex je dopravne napojený z dvoch smerov prostredníctvom Wupertalskej ulice. Z juhu sa obslužná komunikácia napája na Moskovskú triedu a zo severu na triedu KVP. Statická doprava je doplnená exteriérovými stániami, celkovo je k dispozícii až 447 p.m., z toho 419 vnútorných p.m. a 28 vonkajších p.m. pre účely parkovania obyvateľov mimo komplexu ANDROMEDA. V komplexe je navrhovaných 17 parkovacích miest naviac.

Rok začatia stavby : 03/2021
Predpokladané ukončenie stavby: 10/2022

Počet bytov celkom: 223
Plocha bytov: 13 507 m2

—————————————————————————————————-

Košičania budú hlasovať! Projekt výstavby 400 bytov vzíde zo súťaže architektov

Výstavbu okolo 400 bytov a kultiváciu okolia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Sídlisko KVP a Košice-Západ avizuje na trojhektárovom pozemku investor K. M. Trade.

Zdroj: TASR, 9. október 2018

Ako uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Kacej, projekt vzíde z medzinárodnej urbanistickej súťaže architektov. S výstavbou by sa mohlo začať približne o dva roky.
Podľa Kaceja je projekt v prípravnom štádiu, riešenie územia majú vyhodnocovať odborníci. „Máme už nejaké požiadavky na architektov, napríklad, že minimálne polovicu územia musí tvoriť park, kde budú detské ihriská, športoviská či pobytové relaxačné zóny,“ povedal s tým, že v blízkosti Wuppertálskej ulice je aktuálne neudržiavaná zeleň. Úvodné výsledky súťaže budú podľa jeho slov známe v prvých mesiacoch nasledujúceho roka.

Verejnosť bude hlasovať
Po vyhodnotení návrhov od architektov budeme chcieť zvolať v MsČ stretnutie s občanmi a predostrieť im návrh. Do projektu plánujeme zapojiť aj verejnosť,“ povedal.
Jedným z dôvodov je podľa Kaceja aj petícia, ktorú obyvatelia spísali proti podobnému plánovanému projektu rovnakého investora na Idanskej ulici v Košiciach. Ako potvrdil, aj tento pozemok pôvodne patril mestu a územný plán takúto výstavbu povoľuje.
Občianska verejnosť sa možno bude môcť zapojiť aj prostredníctvom ankety, aby sa vyjadrila, ktorý projekt sa jej najviac páči,“ dodal s tým, že má ísť o verejne prístupné územie, respektíve nemá slúžiť len obyvateľom plánovaných novostavieb bytových domov.
Kacej celkovú výšku investície nateraz nevie odhadnúť. „Ešte nemáme plány, projekty, presný počet bytov ani rozsah občianskej vybavenosti. Hovoríme však o desiatkach miliónov eur,“ dodal.

Facebooková stránka projektu: www.facebook.com/bytyandromeda

Víťazný návrh: re: architekti studio, Praha

—————————————————————————————

V rámci mediácie boli riešené pozemky cirkvi pod sídliskom Ťahanovce, na ktorých stoja verejné budovy, ihriská či zeleň.
Mesto získalo do svojho vlastníctva skoro 4-tisíc m2 na Budapeštianskej i Sofijskej ulici a Americkej triede, za ktoré zaplatí radnica dovedna iba 38,41 eura. V rámci dohody upustila náboženská obec aj od vymáhania poplatkov od radnice za bezdôvodné obohatenie. Výška týchto prostriedkov sa mala pohybovať od 240-tisíc až do 360-tisíc eur.
Cirkev dostala ako protihodnotu 2,7-hektárovú časť pozemku medzi mostami na Moskovskej triede a Triede KVP, ktorý sa tiahne popri Wuppertalskej ulici.
Cenu oboch zamieňaných nehnuteľností odhadol znalec zhodne na približne 1,2 milióna eur.
Platný územný plán mesta počíta na tomto mieste s polyfunkčnou zástavbou, pozostávajúcou z plôch športovo-rekreačného vyššieho vybavenia, obytnej plochy malopodlažnej a viacpodlažnej zástavby.

Čítajte viac: kosice.korzar.sme.sk/c/20652131/tahanovske-pozemky-nekonecnu-kauzu-rozluskli-az-pod-dozorom-mediatorky.html

Updated: 23. októbra 2019 — 21:39

2 komentáre

Add a Comment
  1. Kedy sa asi začne stavať ?

  2. fakt mi lezie na nervy to zahustovanie panelakovych sidlisk. Projekt, ktory vyzera moderne, mestotvorne, sa napcha na stare sidlisko. A priamo v sirsom centre su brownfieldy, sklady a nevhodne vyuzivane pozemky. Ano ja viem, tie pozemky niekomu patria a urcite to nejde riesit zo dna na den. Ja napr. si taku Juznu triedu uplne inak predstavujem. Urcite business centra, multifunkcne priestory a mozno aj taketo byvanie. Ale tych vhodnych miest prave na takuto zastavbu je tu urcite viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.