Búranie na VŠA

Zbúranie niekdajšieho štadióna je dlhodobo plánovanou aktivitou. Podľa hovorkyne magistrátu Martiny Viktorínovej má na zlikvidovanie štadióna investor búracie povolenie od začiatku minulého roka. Stavebné povolenie však vydané nebolo. Podľa posledných informácií ani nebude treba, keďže firma Avalta, ktorá za projektom stojí, svoj pôvodný zámer zmenila. Potvrdil to aj konateľ eseročky Avalta Peter Babala. „Projekt multifunkčného centra sa nebude realizovať pre situáciu na trhu. V súčasnosti nie je v Košiciach priestor na projekt tohto typu, preto sme od neho ustúpili. Projekt bol zmenený na land development, čo znamená, že ho upravujeme a pripravujeme na predaj,“ vysvetlil Babala. 
Ešte za éry Alexandra Rezeša mali štadión prestavať na moderný futbalový stánok spĺňajúci prísne európske kritériá. Napokon k tomu nedošlo. Posledný futbalový zápas na štadióne, ktorý bol kedysi košickou pýchou, sa odohral ešte v roku 2004. Už vtedy nebol futbalový stánok v ideálnom stave, keďže sa doň roky neinvestovalo. Štadión odvtedy chátral a aj to málo, čo ostalo, rozobrali zlodeji. Majiteľom pozemkov pod štadiónom sa prostredníctvom bývalých VSŽ stala Penta.
www.pravda.sk

odstránenie betónových stupňov tribúny, murovaného zábradlia, odvodňovacieho betónového rigola so spevneným betónovým chodníkom, betónové pätky s chodníkom v korune valu hlavného štadióna, betónovú konštrukciu tribún vedľajších ihrísk a samotného zemného násypu valu tribún hlavného štadióna a rozšírenej juţnej časti valu vedľajších tribún, spolu s oporným múrom v päte valu, odstránenie betónového schodiska na vonkajšej strane valu, objekty sociálnych zariadeníObrázok

Shopping centrum vo VŠA Košice bude stáť 112 miliónov € Plánovaný projekt chce zmeniť športový areál na polyfunkčnú zónu a obchodno-spoločenské centrum.
Na mieste Všešportového areálu (VŠA) Košice by malo vyrásť Shopping centrum za približne 112 miliónov eur. Centrum plánuje postaviť spoločnosť Avalta. Projekt by mal zmeniť košický športový areál na polyfunkčnú zónu a obchodno-spoločenské centrum. Súčasťou projektu bude aj vybudovanie verejnej infraštruktúry ako sú cesty, komunikácie a parkoviská. S výstavbou obchodného centra chce investor začať v apríli budúceho roka. Poslanci košického mestského zastupiteľstva minulý týždeň schválili zmenu účelu využitia pozemkov v lokalite Všešportového areálu s rozlohou okolo 60 hektárov na výstavbu občianskej vybavenosti. Pôvodne boli vyčlenené na športové účely. Poslanci sa návrhom zaoberali už tretí raz v tomto roku. Predtým návrh dvakrát neschválili. Primátor František Knapík informoval, že mesto už podpísalo memorandum o porozumení so spoločnosťou Avalta, ktorá vlastní viac ako polovicu rozlohy zmenou dotknutých pozemkov. Informoval, že náklady na infraštruktúru – ako je štvorprúdová komunikácia z cesty Moldavská na ulicu Pri prachárni, druhá smerom k Optime a ďalšie pripojovacie a vnútorné komunikácie a parkoviská – budú stáť okolo dvoch miliónov eur. Investor sa zaviazal, že sa na tom bude podieľať sumou jeden milión eur a ďalších 35 000 eur vynaloží na prezentáciu mesta na investičnom veľtrhu v Cannes v roku 2010. Podľa pôvodného zámeru bolo toto územie vyčlenené na športovo-rekreačné aktivity. Za socializmu tu vybudovali futbalový štadión s kapacitou vyše 30 000 divákov, ktorý je v súčasnosti zdevastovaný.

KOŠICE, 22.12.2009 11:23 | SITA

Zámer centra:

Základy stavby plánuje Avalta položiť v októbri 2010 a dokončiť v roku 2012 na mieste bývalého futbalového štadióna. 
Lokalita 60-árového areálu mala podľa pôvodného územného plánu mesta slúžiť len na športové účely. Na decembrovom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili jej zmenu na plochy občianskeho vybavenia. Cena pozemkov sa tak zvýšila asi desaťnásobne. Ich hodnota sa teraz odhaduje na 18 miliónov eur. 
Zo stavebného zámeru investora vyplýva, že v štvorpodlažnom centre s rozlohou takmer 54-tisíc metrov štvorcových budú priestory pre obchody, služby, kultúrne a spoločenské aktivity a asi 580 parkovacích miest na dvoch podlažiach. Stredom komplexu pôjde pešia zóna v tvare mestského bulváru s obchodnými priestormi. Súbežne s chodníkmi pre peších bude vybudovaný cyklochodník.

http://korzar.sme.sk

Multifunkčné centrum Košice – Moldavská 

Účelom navrhovanej činnosti je vytvorenie moderného multifunkčného centra, s vysokým štandardom povrchových úprav, technického vybavenia, poskytovaných služieb v obchodnom centre a oddychového posedenia v rámci pešej zóny lemovanej vysadenou okrasnou zeleňou.

http://eia.enviroportal.sk/

Updated: 4. apríla 2019 — 21:45

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.