Biela noc – Košice 2013

Profilové podujatie projektu Košice 2013 “Biela noc – Nuit Blanche” sprístupní súčasné umenie v netradičných priestoroch a v nezvyčajnom čase.

Je to festival svetiel, ktorý oživuje noc umeleckou hrou svetla a hudby. Zastávky na nočnej trase mestom menia predvečer Medzinárodného maratónu mieru na neopakovateľný zážitok a predstavujú popredných slovenských a zahraničných umelcov. Hudobné a svetelné inštalácie súčasného umenia vdýchnu svetlo, zvuk a život nočnému mestu a noc sa tak stane bielou. Medzinárodný projekt Nuit Blanche počas prvej októbrovej sobotňajšej noci aktivuje denný režim mesta. Noc svetla a zvuku je zárukou výnimočného zážitku a dobrodružstva pre veľkých a malých.

Na vytýčenej trase ulíc, budov, kostolov a parkov v centre mesta sa návštevníci v čase od 19:00 do 02:00 stretnú s jedinečnými interaktívnymi inštaláciami mladých a kreatívnych umelcov.

Medzi tohoročné novinky patrí aj sprievodný program v podobe hudobných vystúpení. Návštevníci Bielej noci 2013, ktorí po prehliadke „zakotvia“ v Kasárňach/Kulturparku, sa môžu od 22. hodiny tešiť na koncert britských priekopníkov ambient house music The Orb Soundsystem. Tradičný slogan: Garantujeme, že nezaspíte, bude tento rok platiť doslovne. Od polnoci sa totiž začne veľká afterparty Bielej noci a „kasárenské“ pódia obsadia známi dídžejovia. Bude to príležitosť nielen na zábavu, ale aj stretnutie s vystavujúcimi umelcami a neformálne diskusie až do rána. Kultúrny maratón v Košiciach tak zrejme veľkolepo nadviaže na nedeľňajší štart jubilejného 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru.
www.biela-noc.sk

Updated: 13. apríla 2019 — 10:16

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.