BASTION office center na Továrenskej

Pozemok, na ktorom sa už niekoľko rokov nič nedeje, zmenil majiteľa koncom roka 2015. Získala ho košická developerská spoločnosť MM Invest. Kúpili ho od firmy so sídlom v Prahe aj so stavebným povolením. MM Invest chce v jej zámere pokračovať, postaviť tam administratívne a obchodné priestory.

Nový administratívno – obchodný komplex vyrastie priamo v centre mesta Košíc. V komplexe nájdu atraktívne prostredie pre zriadenie kancelárií, či biznis centier podnikateľské subjekty, ale zároveň objekt ponúkne aj komplexné služby, ktoré využije široká verejnosť formou obchodov, kaviarní a iných služieb. Za povšimnutie stojí aj moderná architektúra objektu navrhnutá podľa najnovších trendov tak, aby zapadla do koloritu tejto časti mesta ako aj priľahlých objektov.

Investičné náklady: 16 miliónov €
Celková úžitková plocha: 11.000 m2
z toho 1 200 až 1 300 m2 je určených pre obchodné prevádzky
Parkovanie: 3-podlažný podzemný parkovací dom s 234 parkovacími miestami
z toho 80 bude môcť využívať aj verejnosť. 

mminvest.sk/tovarenska
na-tovarenskej-uz-stavaju-administrativno-obchodny-komplex

Staršie fotografie:

——————————————————————————————-

Info o pôvodnom projekte

Bastion Office Center – Továrenská

V centre východoslovenskej metropoly Košice vyrastie nové administratívno-obchodné centrum kancelárskeho štandardu A.
BASTION CENTER je exkluzívne a dômyselne riešená budova navrhnutá v súlade s aktuálnymi požiadavkami špičkových zahraničných aj domácich spoločností. Je určená predovšetkým pre progresívne a dynamicky sa rozvíjajúce domáce a zahraničné obchodné, finančné, poradenské a telekomunikačné spoločnosti.
Okrem moderných kancelárskych priestorov, ktoré môžu byť veľmi flexibilne upravené podľa veľkostných požiadaviek nájomcov, BASTION CENTER vhodne doplní maloobchodnú zónu centra mesta obchodnou pasážou BASTION PASSAGE, čím ponúkne jej nájomníkom aj návštevníkom dodatočné služby s nákupnými a stravovacími príležitosťami. Podzemné parkovacie garáže doplnia vysoký komfort pre budúcich nájomníkov.

dscn5312.jpg

Stavebné povolenie: 2009
Začiatok výstavby: 2010
Ukončenie: 2011
Celková prenajímateľná plocha: 10,556 m2
Celková prenajímateľná plocha kancelárskych priestorov: 8,972 m2
Kancelárska plocha typického podlažia: 2,110 m2
Obchodné prevádzky: 1,584 m2
Počet nadzemných podlaží: 6
Počet podzemných podlaží: 2
Počet parkovacích miest v podzemnej garáži: 154
Vlastník objektu: Bastion Office Center, s.r.o.
Adresa: Továrenská / Hviezdoslavova ulica, Košice

Budova má dva hlavné vchody, prepojené obchodnou pasážou BASTION PASSAGE, v ktorej sa nachádza centrálna recepcia pre dva kancelárske bloky. Každý z nich je obslúžený dvomi veľkokapacitnými výťahmi. Na prízemí budú umiestnené reštauračné a obchodné priestory.

www.bastioncenter.sk

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/administrativna-budova-b-o-c-tovarenska-ulica-kosice

Updated: 28. decembra 2019 — 16:12

3 komentáre

Add a Comment
  1. tato ulica surne potrebuje zelen…len neviem ci tam bude este nejake miesto. Inak to vyzera ako taky betonovy koridor. A dufam, ze sa kompletne obnovia chodniky a cesta

    1. zeleň v týchto priestoroch kedysi aj pred viac ako polstoročím bola. Na konci ulice vľavo v parčíku s fontánou. Ktorý nezmyselne a drasticky skrátili. Fontánu zlikvidovali a plochu kde bola zvyšná časť parčíku vybetonovali. jeto tam prázde. Ale asi sa to niekomu takto páčilo. Na opačnej strane v Mariánskom dvore bola stústa veľkých stromov. Všetko to teraz vyrezali a zlikvidovali. Napríklad aj my sme mali na dvore na tejto ulici jabloň. Ale inak tam vonku nikdy nič nerástlo ani nebolo zasadené. Prakticky ani nie je kam. Nakoľko kedysi kľudná ulica v centre mesta je teraz ešte naviac využívaná nie len autami, ale aj MHD-čkou. Pre ktorú už len samotné zástavky sú problematicky osadené. tak, že dosť zužujú priestor pre chodcov na chodníku.

  2. Ešte štastie že to tam všetko vyrastie. netreba ani stavať. len hnojiť a polievať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.