Ázijská trieda – rekonštrukcia

Ázijská prejazdná opačným smerom

Zmena organizácie MHD na sídlisku Ťahanovce

Od nedele (26.6 2016) v čase od 8:00 hod dochádza k zmene organizácie MHD na Ázijskej a Európskej triede na sídlisku Ťahanovce. MHD bude premávať v opačnom trasovaní, ako v súčasnej etape obmedzení:
Všetky autobusové linky zo sídliska do mesta (okrem linky 25) budú premávať len po Americkej triede, čiže cez zastávky Bruselská (zastávka linky 56) a Budapeštianska.
V opačnom smere všetky autobusové linky z mesta na sídlisko (okrem linky 25) budú premávať po pôvodnej trase po Ázijskej a Európskej triede.

Náhradná autobusová linka X premáva po trase:
Sofijská > Belehradská > Hanojská > Berlínska > Bruselská (zastávka na Európskej triede) > Bruselská (zastávka na Americkej triede) > Budapeštianska.

————————————————————————————————

Na sídlisku Ťahanovce sa v utorok 29.3.2016 začala rekonštrukcia Ázijskej triedy. Stavbu realizuje združenie firiem Eurovia a Inžinierske stavby, ktorému bolo stavenisko odovzdané ešte vlani. Kvôli zlému počasiu však boli práce prerušené a preložené na koniec marca. Rekonštrukcia je realizovaná za jednosmernej premávky v polovičnom profile zo severu na juh, a to s provizórnym riešením vstupov na rekonštruovanej časti vozovky. Rekonštrukcia je plánovaná na dobu najviac tri mesiace.

Súvisiace odkazy:

Rekonštrukciu Ázijskej triedy prerušia
Práce na rekonštrukcii Ázijskej triedy obnovili

Updated: 25. marca 2019 — 20:55

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.