Aréna Sršňov na KVP + multifunkčné ihrisko

Aréna Sršňov je moderný hokejový štadión určený najmä pre hokejovú a krasokorčuliarsku verejnosť. Poskytujeme zázemie najmä mládeži, ale vieme výjsť v ústrety aj amatérskym či profesionálnym klubom.

Disponuje:
– modernou elektrickou rolbou 
– ľadovou plochou, ktorá je celoročne v prevádzke
– momentálne prebieha aj výstavba hokejbalového ihriska, ktoré bude spĺňať extraligové parametre
– šiestimi štýlovými šatňami 
– vo fáze dostavby je dvojpodlažné zázemie, ktoré bude obsahovať detský kútik, fittness s telocvičňou pre skupinové cvičenia, obchod s hokejovou výstrojou a teplé zázemie pre rodičov a návštevníkov. 
– dispozícií budú aj ubytovacie kapacity, vystačia potrebám jedného tímu

Poskytuje služby:
– prenájom ľadovej plochy
– verejné korčuľovanie
– amatérske tréningy
– škola korčuľovania
– hráčska a brankárska služba
– korčuľovanie pre deti s hokejkou a pukom
– organizujeme turnaje a kempy
– pripravíme firemné akcie
– poskytujeme priestor pre vašu reklamu
– vytvárame podmienky pre krasokorčuľovanie

www.arenasrsnov.sk

—————————————————————————————

Nová multifunkčná športová hala KVP Aréna vyrastie v tomto roku na košickom Sídlisku KVP. S jej výstavbou pri Základnej škole na Drabovej ulici sa začína v týchto dňoch.

KOŠICE. KVP Aréna bude slúžiť ako hala pre ľadový hokej, hokejbal a inline hokej. Súčasťou projektu je aj vonkajšie multifunkčné ihrisko pre hádzanú a basketbal s odpruženým povrchom a tiež hokejbalové ihrisko.

Hala bude mať klasickú oceľovú konštrukciu s opláštením sendvičovými panelmi. Súčasťou haly bude trojpodlažné zázemie so šatňami, bistrom, fitness centrom a základným priestorom pre divákov. O prevádzku sa budú starať štyria zamestnanci.

Investorom je spoločnosť FLM, s.r.o., ktorá plánuje v rámci projektu preinvestovať dva milióny eur z vlastných zdrojov.

"Radi by sme halu s ľadovou plochou dokončili do decembra 2015. Vonkajšie hokejbalové ihrisko aj s multifunkčným ihriskom máme v pláne vystavať a sprevádzkovať do konca roku 2016," povedal konateľ spoločnosti Marek Mergleský.

K myšlienke výstavby haly došlo podľa neho pred štyrmi rokmi vzhľadom na nedostatok ľadových plôch v meste. Minulý týždeň došlo k vydaniu stavebného povolenia.

Poslúži aj hokejistom

Hala by mala slúžiť športovým klubom, žiakom okolitých škôl, záujmovým krúžkom i širokej verejnosti vrátane partií amatérskych hokejistov.

"Chceli by sme sprístupniť ten ľad každému, a to dobrou cenou a kvalitou," hovorí Mergleský.

Na projekte sa podieľa aj mesto Košice, ktoré pozemok pre KVP Arénu prenajalo firme FLM na 30 rokov.

Podporu získal projekt aj u vedenia mestskej časti Sídlisko KVP, a to zo strany súčasného starostu Alfonza Halenára, ako aj bývalej starostky Ivety Kijevskej, za ktorej starostovania sa na projekte začalo pracovať.

Partnerom je aj občianske združenie Šport do Košíc, ktoré prisľúbilo pomoc pri výstavbe vonkajšieho areálu.

Na mieste výstavby dnes, 19.2.2015, predstavitelia mesta, mestskej časti, investora, základnej školy a združenia Šport do Košíc symbolicky hokejkami slávnostne poklepali základný kameň.

Zdroj: TASR

—————————————————————————————

Z výroby ľadu sa ohreje voda v bazéne

Možnosti zimného či letného športovania sú v Košiciach oklieštené.  Ponuku by mal na budúci rok rozšíriť zimný štadión na sídlisku KVP.

KOŠICE. Nejaký čas sa už hovorí o novom športovom centre na Sídlisku KVP. V areáli Základnej školy na Drábovej ulici má vyrásť tréningová hala s ľadovou plochou, ale aj s bazénom.
Po schválení dlhodobého prenájmu mestských pozemkov poslancami mestského zastupiteľstva ešte v minulom roku sa rozbehli prípravy na vybudovanie športového centra KVP ICE ARÉNA. Slúžiť má pre potreby základných škôl v meste, ale plánuje sa aj s komerčným využitím. Stáť má na ploche súčasného futbalového ihriska.
Areál zimných športov i letného relaxu sa má stavať v dvoch etapách a jedna aktivita má dopĺňať druhú. Keďže sú to pozemky mesta, investor a prevádzkovateľ komplexu je zaviazaný využívať ho v dopoludňajších hodinách výlučne pre deti základných škôl. Kapacita školy, na území ktorej bude športovisko stáť, je v súčasnosti využívaná iba na 50 percent a zámerom do budúcnosti je zriadenie športových tried zameraných na ľadový hokej, krasokorčuľovanie, plávanie a vodné športy, čo by mohli naštartovať práve ľadová plocha i bazén, ktoré by poskytli tréningové možnosti.

http://korzar.sme.sk/

Updated: 4. apríla 2019 — 21:20

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.