Abovská ulica – výmena asfaltového krytu

Kvôli oprave vozovky na Abovskej ulici je linka 12 v smere do centra odklonená

Z dôvodu jednosmernej uzávierky cesty na Abovskej ulici premáva od stredy 29. júna 2016 linka 12 v smere do centra odklonom v úseku medzi zastávkami Podnikateľská a Boženy Slančíkovej – Timravy.

V smere do centra obslúžia zastávky … – Podnikateľská (bežná zastávka) -Hečkova (zastávka linky 24 na ul. Osloboditeľov) – Socha Jána Pavla II.(zastávka linky 24 na ul. Osloboditeľov) – Boženy Slančíkovej – Timravy (bežná zastávka) – … a pokračuje po bežnej trase.

Zastávky Hečkova (na Hečkovej ul.) a Andraščíkova v smere do centra nie sú obsluhované.

V opačnom smere premáva linka 12 bez zmeny po pôvodnej trase.

—————————————————————————————————–

Dňa 17.06.2016 /piatok/ od 8:00 sa začala realizovať výmena asfaltového krytu na Abovskej ulici v Mestskej časti Košice – Barca. Oprava predmetnej komunikácie sa realizuje z dôvodu zlého technického stavu komunikácie – trasy mestskej hromadnej dopravy ako aj požiadaviek občanov a starostu Mestskej časti Košice – Barca. 

Stavebné práce na výmene asfaltového krytu sú rozdelené do dvoch etáp.

Pri prvej etape sa budú práce realizovať v úseku od križovatky Barčianska – Hraničná po križovatku Abovská – Gavlovičova. Doprava v tomto úseku bude jednosmerná. Linky MHD budú vedené po uliciach Gavlovičova, Abovská s odbočením cez Hečkovú na ulicu Osloboditeľov. 

Pri druhej etape sa budú práce realizovať od križovatky Abovská – Gavlovičova po napojenie Hečkovej ulice na ulicu Osloboditeľov. Doprava v tomto úseku bude jednosmerná. Linky MHD budú vedené po uliciach Hraničná, Abovská, Gavlovičova.

Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 15.7.2016.

Informácie o odklone trasy MHD budú vyvesené na zastávkach MHD. 

http://www.kosice.sk/article.php?id=17644

Updated: 25. marca 2019 — 21:07

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.