90 rokov slovenského hokeja

Výstava sa koná pri príležitosti konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 a oslavách 90. výročia organizovanej formy ľadového hokeja na Slovensku.
Jedinečnú výstavu pripravilo SOŠV – Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Na deviatich pop-up stenách pripomenie „deväť“ míľnikov, ktoré sprevádzali formovanie a rozvoj ľadového hokeja na Slovensku. Autor textu je renomovaný historik ľadového hokeja Ján Holko. Okrem textovej časti však výstava návštevníkom ponúkne rad špičkových predmetov dokumentujúcich rozvoj a najvýznamnejšie úspechy slovenského hokeja.
,,Nebudú chýbať olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta, významné trofeje z domácich i medzinárodných súťaží, športový výstroj a športová výzbroj osobností ľadového hokeja od najstarších čias po súčasnosť, „ uviedla PhDr. Zdenka Letenayová, riaditeľka SOŠV.
Predmety pochádzajú zo zbierky SOŠV – Slovenského olympijského a športového múzea, ale časť je zapožičaná aj zo súkromných zbierok. Značná časť predmetov bude v takejto forme v Košiciach prezentovaná po prvýkrát. Výstava má putovný charakter, po Košiciach sa predstaví aj v ďalších slovenských mestách napr. Poprade, Nitre, Topoľčanoch,
Liptovskom Mikuláši, Brezne, či Galante.

Termín konania výstavy: od 2. mája do 14. júla 2019
Usporiadateľ: Slovenské olympijské a športové múzeum , Slovenský zväz ľadového hokeja a STM Košice

www.stm-ke.sk/index.php/sk/aktualne-vystavy/90-rokov-slovenskeho-hokeja

Updated: 4. mája 2019 — 19:22

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.