Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkovej trate - Kruhová križovatka Moldavská + Meniareň "E"

21. 4. 2018

Začali sa práce na kruhovej križovatke

V sobotu 7. apríla sa začali práce na kruhovej križovatke Moldavská- Trieda SNP- Alejová. Prejazd motorových vozidiel je možný len v dvoch smeroch, vodiči si na zmenenú situáciu pomaly zvykajú. Úseky sú označené dopravnými značeniami a k dispozícii sú aj odporúčania pre vodičov. Práce budú trvať do konca augusta.

Na ďalšom z pravidelných kontrolných dní na stavbe Modernizácie električkových tratí sa zúčastnili predstavitelia mesta, zástupcovia zhotoviteľa - spoločnosti EUROVIA a.s. a Dopravného podniku mesta Košice, aby osobne preverili situáciu po uzavretí významného dopravného uzla. Riaditeľ magistrátu Pavol Lazúr sa zaujímal o priebeh prác počas prvých dní na tomto komplikovanom úseku. Zhotoviteľom bol ubezpečený, že všetko ide podľa plánu a bez výraznejších komplikácií.

Úsek od Idanskej po Steel arénu je rozpracovaný, sme už za všetkými prekládkami, máme spodky a tento týždeň sa púšťame do samotnej konštrukcie električkového telesa. Pracujeme samozrejme aj na križovatke na Moldavskej, na ktorej sa po rekonštrukcii zlepší priepustnosť a čo sa týka električkových tratí, križovatka bude kopírovať cestu. Polomer koľaje v električkovom okruhu je navrhnutý 42,5 m a nájazdy v polomeroch 35 m," povedal riaditeľ košického závodu EUROVIA SK, Štefan Bálint.

Na stavbe na kruhovej križovatke na Moldavskej aktuálne pracuje od 150 do 200 ľudí, investor uvažuje o tom, že podľa potreby bude umožnené pracovať aj vo večerných hodinách. 

www.kosice.sk/article.php?id=20895

----------------------------------------------------------------------------------------

Odporúčania pre vodičov po začatí prác na kruhovom objazde na Moldavskej

Z dôvodu uzavretia okružnej križovatky Moldavská – Trieda SNP – Alejová musia vodiči využívať náhradné trasy, pretože prejazdnými cez stavenisko sú v jednom pruhu iba smery z Triedy SNP doprava na Moldavskú, smer OC Optima a z Moldavskej od Optimy doprava, smer Alejová. Vjazd do okružnej križovatky a prejazd ňou je úplne zrušený zo smeru Moldavská od centra a z Alejovej od Železníkov.
Dopravný expert Ing. Pavel Titl odporúča vodičom zo smeru od Rožňavy v smere do centra mesta použiť náhradnú trasu s odbočením doprava v mimoúrovňovej križovatke Červený rak (pod Optimou) s prejazdom rýchlostného obchvatu po križovatku VSS, na ktorej môžu odbočiť doľava a pokračovať po Južnej triede v smere do centra mesta. 
Zo smeru Alejová je niekoľko možností v smere jazdy na Terasu. Optimálne je odbočiť na križovatke Alejová – Gemerská k OC Cassovia a po ulici Pri prachárni okolo Nay a Merkury Market prejsť na rýchlostný obchvat Červený rak, s pokračovaním cez mimoúrovňovú križovatku Červený rak rovno po Myslavskej ceste a po Triede KVP na most Moskovská, ďalej na Toryskú ulicu v smere na Magistrát mesta Košice.
Zo smeru od centra mesta (Štúrova, Steel aréna) pre smer Rožňava (U. S. Steel a letisko) vedie optimálna trasa po Toryskej a Moskovskej až na Sídlisko KVP, s pokračovaním po Triede KVP okolo Luníka IX ku križovatke Červený rak (pod Optimou), s možnosťou pokračovať rovno po rýchlostnom obchvate v smere na križovatku VSS, resp. respektíve s ďalšou možnosťou odbočiť doprava smer Rožňava.
Vzhľadom na skutočnosť, že uzavretie okružnej križovatky, ktorou denne prechádza vyše 70 tisíc motorových vozidiel, znamená zníženie plynulosti dopravy v širšom okolí, najmä v uzle Moldavská – Popradská (Hornbach, OBI, Kaufland), ktorou sú trasované obchádzkové trasy autobusov MHD a prímestskej autobusovej dopravy, odporúča Ing. Titl vodičom motorových vozidiel sa tomuto dopravnému uzlu vyhnúť a využiť vyššie uvedené obchádzkové trasy.

www.kosice.sk/article.php?id=20887

----------------------------------------------------------------------------------------------------

UČS 09  Kruhová križovatka Moldavská + Meniareň "E" vo vozovni na Bardejovskej

 

Staršie fotografie:

------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 7.4.2018 ráno sa uzatvára pre stavebné práce MET okružná križovatka tr.SNP - Moldavská - Alejová. Prejazd bude možný cez križovatku len z triedy SNP v jednom jazdnom pruhu doprava Moldavská smer Hornbach, a zo smeru Moldavská od Hornbachu v jednom jazdnom pruhu doprava Alejová smer Železníky. Z Moldavskej od centra bude križovatka uzavretá na úrovni výjazd Lidl - Werferova, z Alejovej bude križovatka uzavretá na úrovni čerpacej stanice, kde bude zriadený dočasný koľajový prejazd. Pre obsluhu tr.SNP č.63-75 bude dočasne otvorený prejazd cez koľajnice pri vjazde k obytným domom s príjazdom od križovatky tr.SNP - Bardejovská.
Doporučené obchádzky: smer tr.SNP - Alejová cez Bardejovskú, Popradskú, prepojovaciu komunikáciu VŠA /Hornbach - Cassovia/. Pre smer Alejová - tr.SNP cez Gemerskú - Rastislavovu - Štúrovu - Toryskú. Pre smer Moldavská od centra Moldavská k Hornbachu cez Toryskú - tr.SNP - Moldavská. Vzhľadom na stavebné práce pred Steel arénou a súdmi, kde bude možný prejazd iba v jednom jazdnom pruhu pre každý smer, sa doporučuje v smere do a z centra /Nám. osloboditeľov - Štúrova/ využiť náhradné trasy cez Festivalové námestie resp. križ. VSS.
Ešte upozornenie: pre automobilovú dopravu sa úplne uzatvára úsek Štúrovej medzi Dunajskou a Toryskou - aj dnes prejazdný smer do centra sa odkláňa do Idanskej.

Zdroj: Ing. P. Titl

------------------------------------------------------------------------------------------

V súvislosti s pokračujúcimi prácami na druhej etape modernizácii električkových tratí dôjde v termíne od 24.7.2017 k úplnej uzávierke pravého jazdného pruhu Moldavskej ulice v úseku od kruhového objazdu po čerpaciu stanicu Slovnaft v smere na OC Optima. Doprava bude zúžená do jedného jazdného pruhu a najvyššia povolená rýchlosť v danom úseku bude znížená na 30 km/h (viď grafická príloha). O priebehu a ukončení prác v dotknutom úseku Vás budeme včas informovať. Prosíme obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Košice - Západ o trpezlivosť a dôsledné dodržiavanie dočasného dopravného značenia.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

?

(Meno, 5. 11. 2017 0:21)

Už idú komentáre? :D

Re: ?

(sckesk, 5. 11. 2017 0:55)

Už nie :)

jj

(cuco, 24. 10. 2017 1:25)

co noveho

Možnosť pridávanie komentárov zrušená

(sckesk, 30. 7. 2017 18:03)

Dnešným dňom ruším možnosť pridávať komentáre ku všetkým príspevkom o modernizácii električkových tratí, nakoľko tu opakovane dochádza k vzájomnému urážaniu sa diskutujúcich medzi sebou.

Kruhová križovatka

(Miro, 11. 4. 2017 12:15)

Prečo sa táto križovatka naprojektovala ako kruhová? Isto to už niekde bolo písane, ale nesledujem všetko podrobne

Re: Kruhová križovatka

(Miro, 11. 4. 2017 12:23)

ahaa, už nič teda...docvaklo mi :D

a co samotne depo?

(kosican, 10. 4. 2017 20:48)

a kedy bude prebiehat prestavba rekonstrukcia depa+kolajiska v areali?(+ta zakruta pred depom na bardejovskej tiez nebola menena)

Re: a co samotne depo?

(Tatranka, 11. 4. 2017 9:56)

Dakedy tohto leta by mali konečne začať, to ale je tvrdo neoficiálne info. Budovy určené na demoláciu sú však už vypratané. :)