Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkovej trate - Križovatka VSS

 

Ulicu B. Němcovej a križovatku VSS sprejazdnia v termínoch stanovených harmonogramom prác

Riaditeľa Magistrátu mesta Košice Pavla Lazúra o tom opäť ubezpečil na dnešnom (22. 6. 2017) kontrolnom dni riaditeľ košického závodu zhotoviteľa diela (EUROVIA SK) – stavby modernizácie košických električkových tratí (MET), Štefan Bálint. Ulica B. Němcovej bude obojsmerne sprejazdnená do konca júna, križovatka VSS do konca júla. 

Riaditeľa magistrátu, okrem iného zaujímalo, aká je momentálna situácia čo sa týka napredovania prác na Obratisku Botanická, na ulici B. Němcovej, križovatke Letná – Zimná, na Komenského ulici, aj na moste VSS. 
Na obratisku finalizujeme a kompletizujeme železničný zvršok, s tým, že by sme už tento týždeň chceli začať klásť koľajnice," ozrejmil Š. Bálint. „Tak ako sme už viackrát deklarovali, ulicu Boženy Němcovej obojsmerne sprejazdníme pre autá a MHD do konca júna. Keďže komunikácia pri technickej univerzite je dosť úzka, budeme musieť v tomto úseku, ale iba na vzidialenosť asi 150 metrov presmerovať časť dopravy do koľajiska. Následne sa pustíme do rozširovania komunikácií. Sprejazdnenie ulice však neznamená, že tu pre nás skončili všetky práce. Premávka nebude nijako obmedzená, avšak my tu budeme ďalej pracovať. Stavbu totiž chceme tak, aby bola v poriadku nielen z hľadiska stavbárskeho, ale aj estetického. Budeme teda robiť dokončovacie práce na chodníkoch, bezbariérových prvkoch, prvkoch pre nevidiacich, už teraz osadzujeme obrubníky, budeme revitalizovať aj zeleň."

Zajtra začnú robotníci frézovať povrch križovatky B. Němcovej – Watsonova, v pondelok začnú betónovať autobusové nástupište, križovatku tak kompletne pripravia na položenie živicového povrchu. V terajších horúčavách to nie je pre robotníkov, ktorí tieto povrchové úpravy robia žiadny špás, veď živica má teplotu až 160 stupňov.
Na Komenského ulici zaujímalo P. Lazúra, ako to vyzerá s pokračovaním prác v tejto ucelenej časti stavby MET.
Tu máme jediný cieľ, Medzinárodný maratón Mieru, a ten nepustí," zdôraznil Bálint. „Všetko chceme urobiť a stihnúť tak, aby maratónski bežci tadiaľto mohli bežať a neboli pri behu nijako obmedzovaní."

Na križovatke VSS práce takisto napredujú svižným tempom. Stavbári tam už majú urobené všetky betónové spodky, novučké verejné osvetlenie, finišujú s koľajnicami. 
Kompletne celá križovatka bude sprejazdnené pre automobilovú i autobusovú dopravu koncom júla. Samozrejme, nehovorím, že tým odchádzame z križovatky, lebo aj tu potom musíme ešte urobiť nejaké dokončovacie práce. Podotýkam ale, že to takisto ako v prípade ulice Boženy Němcovej, nebude mať žiadny vplyv na premávku vozidiel," dodal Bálint. 

 

Staršie fotografie:
 
 

------------------------------------------------------------------------------------

UČS 15 Križovatka VSS – termín realizácie: február 2017/júl 2017;
pravdepodobne od konca februára - električky premávajú len po zastávku Autocamping z Alejovej ulice, a po zastávku Ryba na Južnej triede; električky nepremávajú na Sídlisko Nad jazerom a do Barce.

V rámci dopravných obmedzení sa motoristi musia koncom týždňa pripraviť zatiaľ iba na čiastočné obmedzenie, kde bude nevyhnutné zúženie jazdných pruhov. 
Pod mostom VSS (križovatka) sondujú podzemné siete z dôvodu výstavby tzv. štartovacích jám na pretlakoch pre kábelovod, ale aj v súvislosti s prekládkou inžinierskych sietí, potrebných k výstavbe nových autobusových zastávok.

Dopravné obmedzenia                                    Zmeny v MHD

------------------------------------------------------------------------------------

Cesta MHD do Barce sa zjednoduší, DPMK predlžuje trasu náhradnej linky x4

Na základe požiadaviek mestskej časti Košice - Barca, jej obyvateľov a spoločností sídliacich v Barci dochádza od soboty, 1.apríla 2017 k predĺženiu trasy náhradnej autobusovej linky x4 a zmene jej cestovného poriadku. 

Linka x4 bude v smere do Barce premávať od prestupného uzla Ryba cez zastávky Holubyho - Verejný cintorín - Autocamping - Hraničná - Katastrálny úrad až na konečnú zastávku Socha Jána Pavla II.

V smere z Barce do centra bude premávať od Sochy Jána Pavla II. cez zastávky Katastrálny úrad -VSS, križovatka - Levočská - Bukovecká - tepláreň - VSS,  križovatka - Južná trieda č. 125 - Verejný cintorín - Holubyho až po prestupný uzol električkovej dopravy Ryba.

Zároveň dochádza k malým zmenám v cestovných poriadkoch na linkách 9, xR2 a 72.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

VSS-Jazero

(Marek, 16. 6. 2017 14:10)

od kedy majú premávať elektricky v normalnom rezime ?? kedy ma byt znovu otvorenie vss ? aa bude sa rekonštruovať aj trat na zast. Važecká ?

Re: VSS-Jazero

(Michal, 18. 6. 2017 12:02)

Na normalny rezim si pockas do konca roka 2018. Vss ma byt ukoncena do konca jula. Potom sa aj sprejazdni pre elektricky. A v ramci met sa nebude rekonstruovat jazero.

Re: Re: VSS-Jazero

(kosican, 18. 6. 2017 15:44)

jazero je v plane ale az vramci MET 3 a spolu aj s vss-barca, alejovou a takisto vsa- trat do uss steel ,ovsem otazne su financie z eurofondov ci ich este mesto dostane.. taktiez je v plane aj trat na tahanovce z NMM + prepojenie NMM-zel.stanica a nasledne prepojenie stanice so stanicnym namestim

Re: Re: Re: VSS-Jazero

(Cement, 23. 6. 2017 16:52)

Projekt Modernizácia električkových tratí v meste Košice 2 je pokračovaním projektu MET. Jeho projektovú prípravu schválilo Mestské zastupiteľstvo mesta Košice na svojom zasadnutí dňa 14. decembra 2015.

V rozsahu projektu budú zahrnuté nasledujúce úseky tratí:

Verejný cintorín – križovatka VSS,
križovatka VSS – Barca,
Nižné kapustníky – Nad jazerom, Važecká,
križovatka VSS – Alejová – križovatka Moldavská cesta.

montovanie siren -grc

(kosican, 13. 6. 2017 22:52)

namiesto toho aby sa radsej sustredili na to co tam stale chyba a aby zastriekali konecne aj zvysne odporne grafitti v tom podchode vss-kde su byvale nastupistia a priestory zastavok vss- na tych opornych muroch mosta a namiesto toho aby vymienali tie zlte zhrdzavene stlpy po stranach pri vstupe do VSS krizovatky z jednej aj z ruhej strany (od mesta, aj od barce)...-preco tie tam nechavaju??? namiesto toho oni tam montuju nove USSR RVHP sireny, vydobytok ruskych bratov VOSR.. loool magori drbli.. toto fakt rozum nebere.. za tym moze byt jedine ten smradopes rasi s paskom, komanci smradlavi

@sckesk

(Marek, 12. 6. 2017 20:59)

Zaujali ma tieto lampy
https://lh3.googleusercontent.com/-4sXUsBjETVs/WTxbPpyiAmI/AAAAAAAAkoo/-cnbQIhA2DcBUS_uEaQgJWrWhtIBP4biwCHM/s800/YDXJ0008.JPG

Viete aj parametre ? Vdaka

Re: @sckesk

(sckesk, 12. 6. 2017 21:36)

Nič bližšie o týchto lampách neviem.
Také vysoké stĺpy tam boli ale aj predtým...
https://lh3.googleusercontent.com/-2IaaG5oWPqY/WMBMzo-3JpI/AAAAAAAAYpc/jVgEnOgLY70uubDotjcvnkMfcKSZYzG9gCHM/s912/IMG_0018.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-Yt3YJ5ti8Ec/WMRSSmcKfCI/AAAAAAAAY_s/n0NfQ4yWLMMCGoM36AXs-t7sys5nHateACHM/s912/IMG_0083.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-AGFhtH2bhfI/WMRSTqxCS4I/AAAAAAAAY_s/r8chWuIw-4QsXGoPeoNjMe5pmHUeJdgHgCHM/s912/IMG_0085.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-DNPWfUU80sk/WMRSiumL_qI/AAAAAAAAY_w/iI9VRtKBZ9QpzernIc99zrfStNsBpH8vACHM/s912/IMG_0120.JPG

Re: Re: @sckesk

(Marek, 12. 6. 2017 22:04)

No, ked sa vam podari, skuste odfotit aj detail na ten vrch. Odhadujem, ze LED to asi nebude, aj ked clovek nikdy nevie.

Re: Re: Re: @sckesk

(sckesk, 12. 6. 2017 22:11)

Mám ešte takúto fotku
https://s25.postimg.org/vidsa4ubz/IMG_7794.jpg

Re: Re: Re: Re: @sckesk

(kosican, 13. 6. 2017 22:40)

opat sa len na prikaz mesta snazia napodobnit a vratit minulost..a odliali z kovu ten isty povojnovy paskvil co tam bol aj doteraz-akurat ze zhrdzaveny, je to poplasna truba z cias doby kamennej,resp teda z povojnovych cias a je to dielo komancov, ruske sireny s osvetlneim ..som myslel ze po skoseni to raz a navzdy vojde do historie a ze sa to tam uz nikdy neobjavi..opak bol zial pravdou a nasilu to mesto dalo vyrobit a odliat ten vysoky paskvil znovu-neviem naco -pre koho sa pytam tie stoziare tam budu stat??? ake to bude mat v sucasnosti vyuzitie, len tak pre okrasu? lebo aby to nebodaj viekoho pri silnejsom vetre prizabilo???prip spadlo na prechadzajuce auto?

o

(Jozko, 1. 5. 2017 13:14)

Čo to tam našli tú sivú zem? Nevyznám sa do toho.. čo to je?

Re: o

(sckesk, 2. 5. 2017 9:05)

Je to nejaká mazľavá ílovitá zemina, ktorá musí ísť preč, lebo všetko sa do nej zabára, nemá potrebnú únosnosť, čiže by to tam časom mohlo celé sadnúť.

Re: Re: o

(peter, 3. 5. 2017 20:05)

moze byt za tam bolo kedysi mocarisko a to su len nanosy bud z vody ,ci jazier..

Pod mostom

(Jozef, 24. 3. 2017 14:53)

Mohli by spod mosta odstránit všetok ten špinavý štrk a naviest tam hlinu a urobit tam nejaké skalky kriky kvety nech to tam nevyzerá ako na l9 -....

Re: Pod mostom

(myslavcan, 27. 3. 2017 1:33)

Myslíš, že pod mostom by to rástlo? Ukáž mi jeden most kde prežije hocijaká burina

Graffity

(Palo, 24. 3. 2017 18:31)

Mohli by s toho mosta opieskovat aj tie staré graffity....

Vie uz niekto co bude v tych zvazkoch ciernych rur?

(Rasto, 24. 3. 2017 0:14)

Nechapem naco to tam davaju, niekde to ma aj 6x6 rozmer to je na nejake kable alebo co? Tiez nechapem preco to davaju na zimnu ked predtym na CSL armady to nedavali, tam to bude koncit na tej krizovatke?

Re: Vie uz niekto co bude v tych zvazkoch ciernych rur?

(mike, 24. 3. 2017 14:50)

Su to normálne kabelovody na káble od trate do meniarne a na telekomunikačné káble od informačných tabul atd.....

usek medzi VSS a Cintorinom

(Tony, 21. 3. 2017 6:54)

Dobry den,

neviete, budu sa menit kolajnice aj v useku od VSS po zastavku cintorin? Podla fotiek to tak nevyzera, to by bol riadny fail... :D

Re: usek medzi VSS a Cintorinom

(sckesk, 21. 3. 2017 8:38)

V tejto etape modernizácie tratí sa tento úsek rekonštruovať iste nebude.