Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkovej trate - Komenského + Meniareň "A"

23. 7. 2017

Z dôvodu realizácie stavby „KE, Modernizácia električkových tratí MET v meste Košice" - UČS 14, bude čiastočná uzávierka miestnych komunikácií v Košiciach – Sever, Staré mesto:

Ulice – prejazd križovatkou v trase Hlinkova – Watsonova bude s odklonom cez ulicu Komenského smer Čermeľská cesta a späť.

Termín: od 08.07.2017 do 31.08.2017

--------------------------------------------------------------------------------------------

Uzávery na Komenského ulici, priľahlých cestných komunikáciách
a obchádzkové trasy nájdete tu
:

 

Zmeny v MHD počas modernizácie električkovej trate
na Komenského ulici nájdete tu:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

UČS 14  Ul. Komenského, úsek trate NMM (mimo) - obratisko Havlíčkova (mimo)

 

Staršie fotografie:
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

sltp - ostrovcek

(pepe, 20. 7. 2017 11:02)

Ja by som ozaj rad stretol projektanta a spytal sa ho ci je toto normalne ako su tieto stlpy rozmiestnene a tento bude extra "ukazkovy" - pred ostrovcekom ... je to sila ... ozaj ... ked toto mesto dovoli, tak toto je totalny vysmech a hamba ...

Re: sltp - ostrovcek

(kosican, 20. 7. 2017 12:43)

presne, toto mi uz zacina pripominat praktiky remetovej smradoduhy!!! hanba eurovii za toto!!! fuj, hnus!!! takto dogabat komenskeho ulicu! ja sa naserem a pridem este ten stlp odpilit vlastnorucne!!!

Re: sltp - ostrovcek

(Granite01, 22. 7. 2017 11:19)

Keď nepoznáte projekt, tak nekritizujte! V rámci stavby MET Komenského bude zmenená poloha a počet zastávok električiek. Namiesto zastávok Havlíčkova, Komenského, Poliklinika Sever a NMM budú zastávky Havlíčkova, Komenského, Poliklinika Sever, Bocatiova, NMM. T.z.pribudne 1 zastávka električky. Preto aj tieto stĺpy majú častokrát inú polohu ako doteraz mali.

Re: Re: sltp - ostrovcek

(kosican, 22. 7. 2017 13:39)

dobre ale nie ze dam stlp do stredu cesty hned za zastavku! toto je fakt uz sila a extrem! tu niekto ozaj pochybil.. uz to ze ho dali pred aidu a praskli na cyklochodnik bola sila.. akoby ho nemohli dat par cm nizsie ku tomu parkovisku.. logika moja kde si???

stlpy v cyklochodníku

(amigo, 18. 7. 2017 7:26)

samozrejme, že tie stlpy v cyklochodníku pri Aide na Komenského nemuseli byť. Sú 2 rozdielne riešenia: na Terase v smere od kina Družba ku magistrátu je taká istá situácia a stĺpy sú v parkovisku, dokonca celkom blízko cesty a tu na Komenského v chodníku... Fakt nikto z mesta ten projekt nekontroloval?

Začiatok Komenského

(kosican, 22. 4. 2017 8:04)

Tiež som si všimol že na jednej strane(tam kde šestka na NMM neodbocuje) hneď na začiatku nechali asi meter až 2 pôvodných koľajníc podobne ako to spravila dodnes mne z nepochopiteľných dôvodov smradodúha pri radnici vramci IKD.. hádam na to eurovia nezabudla..

Re: Začiatok Komenského

(michal, 24. 4. 2017 10:29)

Ved rozmyslajte trocha. Ako mozu rozbit ten kusok ked vbezprostrednej blizkosti premavaju elektricky a hned vedla je cesta ktkra nieje uzavreta. Nemali by priestor na pracu. Bud neskor uzavru cestu vedla alebo odklonia elektricky z nmm ked sa otvori BN a csl a potom ten kusok starych kolajnic vymenia. Co sa tyka radnice stareho mesta tam ten kus kolajnic co duha nevymenila boli len 5rokov stare kolajnice z cias kedy mesto robilo rekonstrukciu krizovatky takze nic hrozne.

Re: Začiatok Komenského

(Rasto, 25. 4. 2017 21:23)

To vymenia, ked sapozriete poriadne je vidno ze je tam odrezany asfalt... asi az nakoniec ked sa budu napojovat na kolaje...

Re: Začiatok Komenského

(Stefi, 5. 6. 2017 22:35)

Zaujímalo by ma ktorý úsek pri radnici máš na mysli. Pokiaľ viem rekonštruoval sa celý úsek a Dúha tam nenechala žiadne nezrekonštruované kusy starej trate. Mohol by si upresniť ktorý úsek myslíš ?

Re: Re: Začiatok Komenského

(Michal, 6. 6. 2017 0:49)

Usek na kuzmanyho v smere na hlavnu postu. Od vyhybky kde sa spajaju kolaje je take mierne esicko a to mam na mysli. Bolo to aj vidno kedze tam nechali aj pôvodny asfalt

Re: Re: Re: Začiatok Komenského

(Stefi, 6. 6. 2017 20:52)

Tak ku Kuzmánke. Tento spomínaný úsek ako aj celá koľajová križovatka pri radnici bola v rekonštruovaná v roku 2010 pre vtedy veľmi nevyhovujúci stav. Už vtedy bolo jasné, že raz sa IKD bude robiť, a tak sa celá križovatka zrekonštruovala na parametre IKD - okrem výhybiek. Tým pádom sa táto križovatka v rámci IKD už nerekonštruovala, iba Dúha podľa dohody vymenila spomínané výhybky. viď : https://imhd.sk/ke/galeria/2076/rekonstrukcia-krizovatky-hviezdoslavova-kuzmanyho-ul-csa-5-7-1-9-2010?

Ku Komenského. Áno, v smere od Komenského k NMM je úsek asi 5m kde je pôvodná koľaj ešte. Ako spomínal Rasto, Je to už vyrezané a pripravené a určite sa to vymení. Ako píš aj podľa mňa je problém s tým, že o meter a pol ďalej premávajú každých 10min. vozidlá. Asi pod spomínaným úsekom nie je žiadna inžinierska sieť na výmenu a tak nebolo nutné to hneď rozkopať. Možno práve kvôli ponechaniu premávky do obratiska.

Re: Re: Začiatok Komenského

(kosican, 6. 6. 2017 1:11)

to stefi- je to tam velmi dobre vidno hned na zaciatku na Nám.MM za ohradou je tam nevymeneny kratsi usek na pravej kolaji

BINGO!!!

(von Nogay, 4. 5. 2017 10:24)

Tak tie budúce stĺpy v strede takzvaného "cyklochodníka" nemajú chybu! :D :D :D To budú opatrené čalúnením??? :D Dávam návrh na "Projektovú debilinu roka 2017" :)

Re: BINGO!!!

(von Nogay, 5. 5. 2017 13:13)

No tak to zmenili na predposlednú chvíľu... Vyzerá, že projektanti nikdy nenavštívili miesta stavby a robilo sa to od zeleného stola.

Re: BINGO!!!

(Stefi, 5. 6. 2017 22:32)

To umiestnenie komentujú tým, že stlpy musia byť umiestnené tak aby nezasahovali do parkoviska pre IAD, kde boli pred tým umiestnené. a minimálna vzdialenosť od neho je 50 cm. No a to je presne v strede cyklocestičky. To ale zjavne Bratislavských projektantov netrápi

Kolajnice

(Mike, 21. 4. 2017 15:07)

Zaujímalo by ma či to stále začínaju robiť od tých nových kolajníc napojenie všade na usekoch chýbaju fotky...začiatku... dufam ze tam nenechávaju polmetrove kusky starých.... :D..

Re: Kolajnice

(Stefi, 21. 4. 2017 22:47)

Nie, nenechajú. Napája sa priamo... Neviem kto by už bol taký debil a naprojektoval to bez priameho prepojenia

meniaren

(bububu, 7. 12. 2016 18:14)

znamena to,ze budu na zastavkach tie led informacne tabule,ako su na kuzmanke?

Re: meniaren

(kosican, 7. 12. 2016 21:31)

ano mali by byt aj na komenskeho aj zimnej/bozenke (aspon dufam ze budu) a pravdepodobne budu menit stare stlpy za nove pozinkovane.. otazne je kedy sa zacne samotna rekonstrukcia komenskeho ulice.. inak vcera som bol na zastavke havlickovej a tam som zistil ze tieto digitalne info tabule nenamontovali(teda v smere na mesto, opacne logicky nebudu kedze je to konecna)

...

(Tatranka, 6. 12. 2016 14:43)

Posledný väčší artefakt bývalej trate na Ťahanovce je tým pádom v ťahu... :/