Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkovej trate - Komenského + Meniareň "A"

6. 11. 2017

02.11.2017
Na Komenského ulici robí Eurovia už iba dokončovacie práce, ktoré si vyžiadal pri preberacom konaní investor stavby (Mesto Košice), všetko by malo byť hotové najneskôr do konca tohto, respektíve začiatkom budúceho týždňa. Naďalej platí, že po získaní všetkých zákonom predpísaných povolení, by mala byť električková doprava spustená na Komenského ulici najneskôr do konca decembra. 

www.kosice.sk/article.php?id=20159

---------------------------------------------------------------------------------------

Autobusová linka X2 bude premávať po upravenej trase

DPMK upozorňuje cestujúcich, že od pondelka, 16.10.2017 upravuje trasu autobusovej linky X2.

Autobusy budú po celej dĺžke Komenského ulice až po konečnú zastávku Havlíčkova premávať po zmodernizovanej električkovej trati. Na svojej trase budú zastavovať na nových električkových zastávkach, v prípade výkonu dokončovacích stavebných prác zastavia na ceste na úrovni električkových zastávok. Prosíme preto cestujúcich o trpezlivosť z dôvodu možného zníženého komfortu pri nástupe a výstupe z autobusov.

Trasa autobusovej linky X2:

Námestie Maratónu mieru – nová zastávka Bocatiova – Poliklinika Sever – Krajský úrad – Havlíčkova.

autobusova-linka-x2-bude-premavat-po-upravenej-trase

------------------------------------------------------------------------------------------------

UČS 14  Ul. Komenského, úsek trate NMM (mimo) - obratisko Havlíčkova (mimo)

 

Staršie fotografie:
 
 
 
 
 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Uzávery na Komenského ulici, priľahlých cestných komunikáciách
a obchádzkové trasy nájdete tu
:

 

Zmeny v MHD počas modernizácie električkovej trate
na Komenského ulici nájdete tu:

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Možnosť pridávanie komentárov zrušená

(sckesk, 30. 7. 2017 18:06)

Dnešným dňom ruším možnosť pridávať komentáre ku všetkým príspevkom o modernizácii električkových tratí, nakoľko tu opakovane dochádza k vzájomnému urážaniu sa diskutujúcich medzi sebou.

sltp - ostrovcek

(pepe, 20. 7. 2017 11:02)

Ja by som ozaj rad stretol projektanta a spytal sa ho ci je toto normalne ako su tieto stlpy rozmiestnene a tento bude extra "ukazkovy" - pred ostrovcekom ... je to sila ... ozaj ... ked toto mesto dovoli, tak toto je totalny vysmech a hamba ...

Re: sltp - ostrovcek

(kosican, 20. 7. 2017 12:43)

presne, toto mi uz zacina pripominat praktiky remetovej smradoduhy!!! hanba eurovii za toto!!! fuj, hnus!!! takto dogabat komenskeho ulicu! ja sa naserem a pridem este ten stlp odpilit vlastnorucne!!!

Re: sltp - ostrovcek

(Granite01, 22. 7. 2017 11:19)

Keď nepoznáte projekt, tak nekritizujte! V rámci stavby MET Komenského bude zmenená poloha a počet zastávok električiek. Namiesto zastávok Havlíčkova, Komenského, Poliklinika Sever a NMM budú zastávky Havlíčkova, Komenského, Poliklinika Sever, Bocatiova, NMM. T.z.pribudne 1 zastávka električky. Preto aj tieto stĺpy majú častokrát inú polohu ako doteraz mali.

Re: Re: sltp - ostrovcek

(kosican, 22. 7. 2017 13:39)

dobre ale nie ze dam stlp do stredu cesty hned za zastavku! toto je fakt uz sila a extrem! tu niekto ozaj pochybil.. uz to ze ho dali pred aidu a praskli na cyklochodnik bola sila.. akoby ho nemohli dat par cm nizsie ku tomu parkovisku.. logika moja kde si???

stlpy v cyklochodníku

(amigo, 18. 7. 2017 7:26)

samozrejme, že tie stlpy v cyklochodníku pri Aide na Komenského nemuseli byť. Sú 2 rozdielne riešenia: na Terase v smere od kina Družba ku magistrátu je taká istá situácia a stĺpy sú v parkovisku, dokonca celkom blízko cesty a tu na Komenského v chodníku... Fakt nikto z mesta ten projekt nekontroloval?

Začiatok Komenského

(kosican, 22. 4. 2017 8:04)

Tiež som si všimol že na jednej strane(tam kde šestka na NMM neodbocuje) hneď na začiatku nechali asi meter až 2 pôvodných koľajníc podobne ako to spravila dodnes mne z nepochopiteľných dôvodov smradodúha pri radnici vramci IKD.. hádam na to eurovia nezabudla..

Re: Začiatok Komenského

(michal, 24. 4. 2017 10:29)

Ved rozmyslajte trocha. Ako mozu rozbit ten kusok ked vbezprostrednej blizkosti premavaju elektricky a hned vedla je cesta ktkra nieje uzavreta. Nemali by priestor na pracu. Bud neskor uzavru cestu vedla alebo odklonia elektricky z nmm ked sa otvori BN a csl a potom ten kusok starych kolajnic vymenia. Co sa tyka radnice stareho mesta tam ten kus kolajnic co duha nevymenila boli len 5rokov stare kolajnice z cias kedy mesto robilo rekonstrukciu krizovatky takze nic hrozne.

Re: Začiatok Komenského

(Rasto, 25. 4. 2017 21:23)

To vymenia, ked sapozriete poriadne je vidno ze je tam odrezany asfalt... asi az nakoniec ked sa budu napojovat na kolaje...

Re: Začiatok Komenského

(Stefi, 5. 6. 2017 22:35)

Zaujímalo by ma ktorý úsek pri radnici máš na mysli. Pokiaľ viem rekonštruoval sa celý úsek a Dúha tam nenechala žiadne nezrekonštruované kusy starej trate. Mohol by si upresniť ktorý úsek myslíš ?

Re: Re: Začiatok Komenského

(Michal, 6. 6. 2017 0:49)

Usek na kuzmanyho v smere na hlavnu postu. Od vyhybky kde sa spajaju kolaje je take mierne esicko a to mam na mysli. Bolo to aj vidno kedze tam nechali aj pôvodny asfalt

Re: Re: Re: Začiatok Komenského

(Stefi, 6. 6. 2017 20:52)

Tak ku Kuzmánke. Tento spomínaný úsek ako aj celá koľajová križovatka pri radnici bola v rekonštruovaná v roku 2010 pre vtedy veľmi nevyhovujúci stav. Už vtedy bolo jasné, že raz sa IKD bude robiť, a tak sa celá križovatka zrekonštruovala na parametre IKD - okrem výhybiek. Tým pádom sa táto križovatka v rámci IKD už nerekonštruovala, iba Dúha podľa dohody vymenila spomínané výhybky. viď : https://imhd.sk/ke/galeria/2076/rekonstrukcia-krizovatky-hviezdoslavova-kuzmanyho-ul-csa-5-7-1-9-2010?

Ku Komenského. Áno, v smere od Komenského k NMM je úsek asi 5m kde je pôvodná koľaj ešte. Ako spomínal Rasto, Je to už vyrezané a pripravené a určite sa to vymení. Ako píš aj podľa mňa je problém s tým, že o meter a pol ďalej premávajú každých 10min. vozidlá. Asi pod spomínaným úsekom nie je žiadna inžinierska sieť na výmenu a tak nebolo nutné to hneď rozkopať. Možno práve kvôli ponechaniu premávky do obratiska.

Re: Re: Začiatok Komenského

(kosican, 6. 6. 2017 1:11)

to stefi- je to tam velmi dobre vidno hned na zaciatku na Nám.MM za ohradou je tam nevymeneny kratsi usek na pravej kolaji

BINGO!!!

(von Nogay, 4. 5. 2017 10:24)

Tak tie budúce stĺpy v strede takzvaného "cyklochodníka" nemajú chybu! :D :D :D To budú opatrené čalúnením??? :D Dávam návrh na "Projektovú debilinu roka 2017" :)

Re: BINGO!!!

(von Nogay, 5. 5. 2017 13:13)

No tak to zmenili na predposlednú chvíľu... Vyzerá, že projektanti nikdy nenavštívili miesta stavby a robilo sa to od zeleného stola.

Re: BINGO!!!

(Stefi, 5. 6. 2017 22:32)

To umiestnenie komentujú tým, že stlpy musia byť umiestnené tak aby nezasahovali do parkoviska pre IAD, kde boli pred tým umiestnené. a minimálna vzdialenosť od neho je 50 cm. No a to je presne v strede cyklocestičky. To ale zjavne Bratislavských projektantov netrápi

Kolajnice

(Mike, 21. 4. 2017 15:07)

Zaujímalo by ma či to stále začínaju robiť od tých nových kolajníc napojenie všade na usekoch chýbaju fotky...začiatku... dufam ze tam nenechávaju polmetrove kusky starých.... :D..

Re: Kolajnice

(Stefi, 21. 4. 2017 22:47)

Nie, nenechajú. Napája sa priamo... Neviem kto by už bol taký debil a naprojektoval to bez priameho prepojenia

meniaren

(bububu, 7. 12. 2016 18:14)

znamena to,ze budu na zastavkach tie led informacne tabule,ako su na kuzmanke?

Re: meniaren

(kosican, 7. 12. 2016 21:31)

ano mali by byt aj na komenskeho aj zimnej/bozenke (aspon dufam ze budu) a pravdepodobne budu menit stare stlpy za nove pozinkovane.. otazne je kedy sa zacne samotna rekonstrukcia komenskeho ulice.. inak vcera som bol na zastavke havlickovej a tam som zistil ze tieto digitalne info tabule nenamontovali(teda v smere na mesto, opacne logicky nebudu kedze je to konecna)