Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Byty Šaca 85X

5. 6. 2018

Jeden z prioritných bonusov projektu „ Byty Šaca 85X“ je lokalita. Záujmové územie stavby sa nachádza v katastrálnom území MČ Šaca, v jej južnej časti, po pravej strane štátnej cesty Košice – Rožňava, v lokalite bývalých internátov učňovských škôl na parcele č.913. Predmetné územie v súčasnosti zastavané objektom ktorý je predmetom rekonštrukcie. 


 

Na základe statickej analýzy nosných konštrukcii existujúcej budovy sa vypracoval návrh, ktorý spĺňa moderné európske štandardy a normy. Projekt zahŕňa :
- kompletnú rekonštrukciu všetkých nadzemných podlaží,
- zmenu vnútorných dispozícií,
- výmenu všetkých sietí,
- zateplenie a zmenu novej fasády, ktorá spĺňa najvyššie štandardy energetickej úspornosti, vďaka ktorej sa ušetrí až 20% ročných nákladov na vykurovanie!
- výmenu okien,
- vybudovanie vlastnej kotolne v suteréne objektu, ktorá zabezpečí úsporné vykurovanie a ohrev vody, tým sa výrazne znížia mesačné výdavky budúcim vlastníkom, ktoré sa budú pohybovať od 50 do 80 EUR. Na vykurovanie objektu sa navrhuje ústredné vykurovanie teplovodné.
- inštaláciu dvoch výťahov,
- rekonštrukciu komunikačných priestorov a jestvujúceho schodiska Všetky podlažia sú poprepájané komunikačnými priestormi - vstupná hala, schodisko, výťahy. V suteréne bytového domu budú spoločné priestory pre odloženie bicyklov a kočíkov.

 

Typy bytov

V zrekonštruovanom bytovom dome sa poskytne bývanie v 16 jednoizbových bytoch, 48 dvojizbových bytoch, 16 trojizbových bytoch, 5 dvojizbových bezbarierových bytoch. 
Plochy bytov : 1 -izbové od 35,97m2 do 36,11m2, 2-izbové od 52,63m2 do 52,68m2, 3-izbové 84,58m2. Každý byt bude vybavený balkónom. Osobitnú kapitolu budú tvoriť bezbarierové byty na prízemí o rozlohe.......m2, ktoré budú prepojené priamo s predzáhradkou, priradenou ku každému bezbarierovému bytu. Stavba ako celok vo svojom vnútornom riešení aj z hľadiska vonkajších prístupov je navrhovaná v bezbariérovom prevedení.

www.bytysaca.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

rekonstrukcia

(bezneba, 19. 6. 2018 10:50)

na to ze budova fakticky stoji a ide o kompletnu rekonstrukciu sa to taha uz dost dlho

zburat

(tuomas666, 8. 6. 2018 12:35)

naco toto...rovno to odstrelit....na volnom pozemku by bolo ovela viac moznosti ako postavit moderny obytny objekt so vsetkym co k tomu patri...takto su stale limitovani uz existujucimi parametrami starej budovy

Prestavba

(Roman, 13. 8. 2017 23:58)

Fajn, že sa niečo robi aj so starymi budovami, ale napisať , že jednym z najväčšich benefitov projektu je lokalita je trošku srandovne, su to nižšie ceny ako v KE ale vzhľadom na blizkosť hlavnej cesty, USS, ako aj faktu že je to Šaca a je to prerobený stary intrak ceny su dosť vysoke, najmä 90 tis za 3 izbovy byt :D ale tak ako Nova Šaca aj tento projekt si najde svoju cieľovku. Viac nezavislých rad a postrehov nájdete na facebook.com/vsetkoorealitach

Re: Prestavba

(von Nogay, 6. 6. 2018 9:34)

Pri dnešných umelo nafúknutých cenách bytov to vcelku ujde. Pokiaľ dokázali vypredať Novú Šacu, tak vypredajú aj toto. Veď hypotéky sú skoro "zadarmo"...