Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia komunikácie - Klimkovičova ulica

Rekonštrukcia Klimkovičovej ulice sa skončila, MHD bude premávať podľa pôvodných cestovných poriadkov

Z dôvodu ukončenia rekonštrukčných prác na Klimkovičovej ulici dochádza od piatka 12. januára 2018 k obnove plnej prevádzky liniek 19, RA3 a S1.

Spoje liniek  19, RA3 a S1 budú od 12. 1. 2018 opätovne zastavovať na svojich bežných zastávkach v úseku Moskovská - Klimkovičova - Janigova - KVP, kláštor. 

www.dpmk.sk/aktuality/2018/rekonstrukcia-klimkovicovej-ulice-sa-skoncila-mhd-bude-premavat-podla-povodnych

 

Oprava cesty na Klimkovičovej ulici dočasne zmení trasy liniek 19, RA3 a Š1.

Oznamujeme cestujúcim, že z dôvodu stavebnej činnosti na cestnej komunikácii na Klimkovičovej ulici (v úseku Janigova – Jána Pavla II.) dôjde od štvrtka, 19.10.2017 od 7:00 h k zmenám v MHD:

Linka 19  bude premávať po trase: KVP, kláštor - Klimkovičova (nová zastávka na prepojovacej komunikácii s Moskovskou tr.) - Moskovská - Trieda KVP - ... centrum - Napájadlá. Na zastávke Janigova  nezastavuje.

Linka RA3 bude premávať odklonom po Triede KVP, kde zastaví na zastávkach Miestny úrad, KVP - Poliklinika KVP. Na zastávkach Janigova, Klimkovičova, Moskovská a Cottbuská dočasne nezastavuje.

Linka Š1 rovnako dočasne vynechá zastávku Janigova

www.dpmk.sk/aktuality/2017/oprava-cesty-na-klimkovicovej-ulici-docasne-zmeni-trasy-liniek-19-ra3-s1

--------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu rekonštrukcie uzavrú jeden úsek Klimkovičovej úplne, druhý čiastočne

Mesto Košice v zmysle plánu opráv a obnovy cestných komunikácií, ktoré spravuje, rieši v súčasnosti viaceré rekonštrukcie košických miestnych komunikácií. Vo štvrtok (19. 10. 2017) o 8.00 hod. začnú práce na Klimkovičovej ulici. Celkom bude uzavretý úsek od Janigovej po Hemerkovu ulicu, čiastočne úsek Hemerkova – Jána Pavla II. 
Stavebníkom je Mesto Košice, zhotoviteľom spoločnosť STRABAG. Podľa projektanta, z vizuálnej prehliadky vyplynulo, že komunikácia vykazuje celý rad povrchových porúch, konštrukčných i mechanických. Ide prevažne o stratu drsnosti vozovky, porušenie povrchu krytu, výtlky, koľaje, až po samotný rozpad vozovky. 
Cieľom komplexnej rekonštrukcie vozovky na Klimkovičovej ulici je zvýšenie výkonnosti pozemnej komunikácie i bezpečnosti cestnej premávky. Zároveň sa nový povrch vozovky prejaví aj v znížení hlučnosti vozidiel a väčším jazdným komfortom. 
Súčasťou prác, ktoré by podľa zhotoviteľa diela mohli byť v prípade priaznivých klimatických podmienok ukončené do konca roka, je aj rekonštrukcia povrchu autobusovej zastávky, povrchu parkovísk pre osobné automobily, výmena jestvujúcich uličných vpustí, či výmena konštrukčných vrstiev nástupišťa mestskej hromadnej dopravy (MHD). 
Vodičov motorových vozidiel bude navigovať dočasné zvislé dopravné značenie (v úseku Hemerkova – Jána Pavla II. bude doprava riadená semaforom), ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Košiciach. O náhradnej trase pre linky MHD, ktoré premávajú po Klimkovičovej ulici, bude informovať Dopravný podnik mesta Košice.
Predpokladané finančné náklady na rekonštrukciu uvedených úsekov Klimkovičovej ulice sú vo výške takmer 320 tisíc Eur s DPH.

www.kosice.sk/article.php?id=20083

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Osvetlenie

(kvp, 18. 12. 2017 19:04)

Ako keď pozerám na to pouličné osvetlenie vyzerá dosť zle,...
Keď už robia rekonštrukciu cesty mohli vymeniť aj osvetlenia od hora až dole ....

Re: Osvetlenie

(mirecek, 19. 12. 2017 7:04)

jj mali by tam dat to ledkove co davaju aj na terase ci na bozenke a kuzmanke..

rekonstrukcia ciest

(snowman, 26. 11. 2017 16:22)

loool a toto je co?? https://lh3.googleusercontent.com/-dDD7w477X80/WhqmqQ_fw-I/AAAAAAACROQ/IYUeAzRqlxsrtO6T2GP1tVzBdP0o0cT-gCHMYBhgL/s912/IMG_5285.JPG https://lh3.googleusercontent.com/-kImYKEkreUs/Whqmp-8SJHI/AAAAAAACROQ/HDoK0bKVKGQszfIdHttyDO_MfqBI1CkcQCHMYBhgL/s912/IMG_5284.JPG ked som zbadal niektore zabery musel som sa smiat do popuku..to je opat zas raz oprava "po vychodnarsky" loool ..ostuda! zas to dali robit totalnym amaterom..stavim sa ze to nerobi ani eurovia ani doprastav.. ale nejaka lacna smejdacka firma ala "remetova duha" ..potom to aj takto vyzera..
opat len pevne verim a dufam ze sa to uz pod Trnkom novym zupanom zmeni a ze bude lustrovat konecne firmy a nepripusti akukolvej smedovu firmu na vykonavanie oprav a reko ciest vramci mesta Kosice.. je to jedna z jeho priorit kompletna oprava a obnova ciest v Ke a v Ke kraji tak uvidime..

Re: rekonstrukcia ciest

(Peter, 27. 11. 2017 0:03)

amateri? vies preco to tam je?

lebo ked pride privalovy dazdik, aj mensi.. tak sa voda vali zhora smerom dole, a napr. dole na klimkovicovej, ako zacina prvy "asfaltovy spomalovac" sa zhromazduju mraky vody.... toto na prvej fotke je riesenie, ktore v podstate sposobi, ze sa voda zachyti v tom "trojuholniku" a postupne odtecie - proste, nepojde smerom dole... snad si nemyslis, ze si to niekto zmyslel takto urobit. na tejto ceste s viacpercentnym klesanim to ma vyznam..

Rekonštrukcia komunikácie

(Mike, 31. 10. 2017 17:07)

Mohli urobiť rekonštrukciu cesty až po Lidl....Hore na obratisku autobusov a okolo kláštora je to tankodrom samá chrasta zaplata.....

Re: Rekonštrukcia komunikácie

(desperados, 2. 11. 2017 0:04)

to je pravda, mozno v druhej faze bude aj tato cast cesty rekonstruovana.. kiezby.. tam si to uz ziada priam ako sol..

Obrubníky??

(beatsman, 19. 10. 2017 20:12)

Zase sa urobí komplexná rekonštrukcia bez výmeny obrubníkov?

Re: Obrubníky??

(desperados, 30. 10. 2017 20:18)

vymienaju aj obrubniky ako vidis ;-) takto ma vyzerat kompletna reko skoda ze takto nespravili aj ulice Bozeny nemcovej, Komenskeho ci Sturovu a dalsie