Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Poštová ulica - rekonštrukcia vozovky

Archeológovia odkrývajú tajomnú históriu

Prebiehajúci výskum podľa v podstate potvrdil všetky predpoklady, ktoré čerpali zo starých plánov, ale aj z dodnes existujúcich hradieb z nadzemnej časti. „Na Hradbovej ulici môžeme vidieť najstaršie časti hradieb, vo dvoroch je zachovaná časť tupého bastiónu, teda tá neskoršia renesančno-baroková fáza opevnenia Košíc,“ povedal Rusnák. Výskumom sa potvrdili predpoklady, ako vyzerali už neexistujúce časti týchto hradieb a bastiónu. Zároveň sa potvrdilo, že Košice boli už začiatkom 17. storočia veľmi silne opevnené. „Na slovenské pomery bolo mesto veľmi dobre opevnené niekoľkými pásmami hradieb a vnútornou priekopou už začiatkom stredoveku. Potom v priebehu 16. a 17. storočia sa dobudovalo celé renesančno-barokové opevnenie s veľkými bastiónmi, ravelínmi a ďalšími priekopami,“ vysvetlil Rusnák.

Viac tu: archeologovia-odkryvaju-tajomnu-historiu

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu rekonštrukcie pozemnej komunikácie Poštová ulica – frézovanie krytu a následné práce - v úseku od Moyzesovej ulice po Mäsiarsku ulicu bude od 06.03.2017 čiastočne uzatvorená Poštová ulica - južná strana od Moyzesovej ulice po Mäsiarsku ulicu. 

Doprava bude vedená po severnej strane Poštovej ulice. Vjazd ma Hradbovú ulicu bude zabezpečený. Po ukončení prác sa budú práce realizovať na severnej strane Poštovej ulice. Doprava bude vedená po južnej strane Poštovej ulice. Baštová ulica bude obojsmerná. 

Práce realizuje Eurovia a.s. Predpokladaný termín ukončenia prác I. etapy je apríl 2017.

Uzávierka bude riadne vyznačená prenosným dopravným značením odsúhlaseným Krajským riaditeľstvom PZ – Krajský dopravný inšpektorát Košice.

www.kosice.sk/article.php?id=18941

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fotka 687 - J*be im?

(Meno, 23. 4. 2017 17:49)

Pred gymnázium bolo šikmé státie a oni robia pozdĺžne!

Re: fotka 687 - J*be im?

(postreh, 24. 4. 2017 17:34)

si úplne mimo, tie obrubníky (viď od obr. 716, aby Ťa nepomýlil pohľad na 715) uložené v strede vozovky evidentne ohraničujú uloženie zámkovej dlažby, čiže tam bude kolmé, resp. šikmé státie

Re: fotka 687 - J*be im?

(slavo, 25. 4. 2017 21:06)

neviem kde tam vidis pozdlzne.. asi si pozeral nejake ine fotky...praveze to kus pretiahli a teraz az moc dlhe to kolme statie (resp sikme) spravili ,ved to ide az do polovice cesty lool omg! toto aky zas amater a lofas navrhol? ved tam su 2 pruhy na auta nie jednosmerka!

Re: fotka 687 - J*be im?

(slavo , 25. 4. 2017 21:07)

ci auta budu chodit po dlazbe? :-D

opat sa pohli lady..

(kosican, 6. 3. 2017 19:44)

parada no konecne sa s tym pohli opat! len by mohli zrypat a odstranit aj tie obrubniky aj na druhej strane snad na to nezabudnu a cast chodnika ktora je povodna od moyzesky po bastovu.. a nebola taktiez menena.. podobne od bastovej po masiarsku druha strana

a co zbytok?

(kosican, 12. 12. 2016 18:48)

no toto ma byt hotova rekonstrukcia??? omg! a co ta rozbita prava strana postovej za moyzeskou? a co usek na postovej bastova-masiarska? ved je v dezolatnom stave takisto.. to nemyslia hadam vazne totok ze to takto nechaju..

Re: a co zbytok?

(sckesk, 18. 12. 2016 21:05)

Na jar sa bude pokračovať.

..

(peto, 8. 12. 2016 11:49)

kto si vsimol tie mega siroke a dlhe parkovacie miesta pred postou ktore uberaju z cesty celkom dost a potom za krizovatkou tie uzke parkovacie miesta co su siroke skor ako chodnik... a ne na zaparkovanie auta.

chodniky-postova

(kosican, 30. 11. 2016 12:16)

na obidvoch stranach postovej by mali menit aj tie chodniky-uz si to situacia priam ziada ,fakt vyzeraju otrasne a ak to tak nechaju tak to bude hroza a des..

chodník

(amigo, 27. 11. 2016 20:04)

škoda že nevymenia asfalt na chodníku aj na druhej strane - oproti pošte. Ten je na začiatku úplne prepadnutý, šikmý, zdržuje sa tam voda a videl som tam aj pády...

konecne aj postova

(kosican, 10. 9. 2016 22:46)

konecne!vyzera to na vymenu aj s podlozim+obrubnikmi..a to budu robit obe strany? a aj tu cast postovej co je za moyzeskou?teda smerom od krizovatky do centra? bo ta cast postovej sa mi zda ze je v este dezolatnejsom stave ako ta pri hlavnej poste.. ale datum ukoncenia az polka decembra tomu zrejme nasvedcuje ze zrejme ano.. skoda ze nemenili aj cestu potom dalej hore az k novej nemocnici ,len za krizovatkou par metrov a finito.. a to nevravim o letnej, tam len jednu stranu a cast vymenili, pritom letna +zimna by sa mala menit komplet nanovo aj s podlozim cele,po celej dlzke.. bozeny nemcovej+komenskeho takisto ,niektore komunikacie v meste neboli menene snad od cias komancov a su v dezolatnom stave, doslova roky zanedbavana udrzba..