Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Oprava mosta na Furči

Poškodený asfalt na už zrekoštruovanej časti mosta bol položený len dočasne a po dokončení II. etapy bude  nahradený mostnými závermi, ktoré už boli zamerané a dané do výroby. Ich montáž by mala prebehnúť ešte priebehu decembra.

---------------------------------------------------------------------------------------

Chodci nebudú môcť prechádzať cez most na „Furči“

Spoločnosť METROSTAV a.s. tam od štvrtka (2. 11. 2017) začne s prácami na II. etape stavby „Oprava cestného mosta na Tr. arm. gen. L. Svobodu v Košiciach". Doprava bude presmerovaná na opačnú stranu hornej časti mosta, kde už boli stavebné práce zrealizované. Automobilová doprava bude obmedzená v zmysle schváleného projektu dočasného dopravného značenia do dvoch jazdných pruhov. Obmedzenia sa však dotknú tento raz aj peších, priechod pre chodcov cez most nebude možný.

Okrem stavebných prác, ktoré sa týkajú ďalších dvoch jazdných pruhov a chodníka, bude zhotoviteľ diela robiť aj na spojnej časti mostnej konštrukcie.

www.kosice.sk/article.php?id=20148

---------------------------------------------------------------------------------------------

Od stredy 6.9.2017 začalo platiť kvôli opravám mosta na „Furči“ obmedzenie dopravy

Spoločnosť Metrostav, a.s. Praha, začala 4.9.2017 s prípravnými prácami na stavbe „Oprava cestného mosta na Triede arm. gen. L. Svobodu v Košiciach". Prípravné práce, vrátane vytýčenia podzemných sietí (voda, plyn, elektrina a pod.) trvali do stredy (6. 9. 2017). 

V stredu okolo 15.00 hod. začal zhotoviteľ diela osadzovať v uvedenej lokalite prenosné dopravné značenia, a ešte v ten deň podvečer začali platiť v danom úseku aj dopravné obmedzenia pre motoristov. V zmysle schváleného projektu dočasného dopravného značenia, bude automobilová doprava presmerovaná zo štyroch jazdných pruhov do dvoch. Opravy mosta, ktoré sa začnú „na ostro" vo štvrtok (7. 9. 2017) frézovaním povrchu mostného telesa, by mali trvať približne štyri mesiace. Potom budú ešte nasledovať terénne úpravy okolia mosta, dokončovacie práce, a uvedenie mosta do prevádzky.

www.kosice.sk/article.php?id=19881

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

To som fakt nepochopil

(Granite, 27. 11. 2017 22:13)

Ten obrázok 221. Pri ceste po moste som si to už tiež všimol. Prečo došlo hneď na opravenej časti k takýmto problémom? Je to spôsobené nesprávne zvolenou technológiou? Alebo niečo domrvil projektant? Veď po rekonštrukcii by takýto most mal vydržať minimálne 5 rokov bez problémov. S minimálnou údržbou...

Re: To som fakt nepochopil

(peter, 3. 12. 2017 20:45)

cely cas tu tvrdim ze most je v havarijnom stave a nikdo mi tu neveril.. je akutne potrebna generalna rekonstrukcia az vymena mosta, podobne na tom je aj most cez hornad.. ale "architekti" a vsetci zodpovedni naokolo "odbornici" zjavne vedia viac.. tie slova som dal zamerne do uvodzoviek.. lebo ak mame takych architektov,inzinierov a odbornikov v danej oblasti ako napr otitulovanych mudr/lekarov, tak dakujem pekne..

Re: Re: To som fakt nepochopil

(Granite01, 4. 12. 2017 22:09)

Ten most nie je až v tak zlom stave, aby bolo nutné urobiť stavbu nanovo. Nosná konštrukcia mosta vyzerá v poriadku. Problematická bola neúdržba mesta Košice, keďže vrchná vrstva s izoláciou mostovky vyžadovala rekonštrukciu. To sa aj momentálne deje. Omnoho väčší problém je most cez Hornád pri Aničke, tam sa jedná aj o nevhodné konštrukčné riešenie mosta. Mimochodom ďakujem autorovi fotiek za upresnenie, sám som bol prekvapený, že nepoužili mostné uzávery. Keďže však budú namontované dodatočne, beriem svoje predchádzajúce slová späť :)

Chodnik

(LDLX, 23. 11. 2017 7:03)

Zaujimalo by ma, ci chodnik na druhej strane potiahnu az od Ondavy k Toryse. Takto ako to bolo doteraz to nema zmysel

stlpy

(Pernik, 7. 11. 2017 16:02)

a zas stlpy VO natieraju na papagajsku a otrasnu zlto modru :D :D to nieje mozne toto, ja som si realne myslel, ze tym dementom to doplo a od tejto hluposti sa uz upustilo a ked sa premaluvavaju tak normalne na sivo, ach jaj...

:)

(Wazer, 10. 9. 2017 1:34)

Špeciálne ďakujem za fotku č. 21, vďaka ktorej som zistil, že zaslepenie Bašťovanského ulice mi pri prejazde cez Tr. L. Svobodu uniklo. Ďakujem, že ste si moju prosbu vzali k srdcu. Držím palce pri ďalšej práci! :)