Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Business Centre Košice III

CTR group zahájila realizáciu dlho očakávanej novej etapy Business Centra Košice vedľa Steel Arény. Bude hotové do konca roka 2019.


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

Tlačová správa 31.05.2017, Košice – Realizáciu dlho očakávanej novej etapy Business Centra Košice v susedstve Steel Arény zahájila v polovici mája spoločnosť VSH development, člen medzinárodnej skupiny CTR. Realizácia projektu bola zahájená demoláciou jestvujúcej stavby, otvorenie nového polyfunkčného areálu je naplánované na štvrtý kvartál roku 2019.

Business Centre Košice III, ako sa nová etapa oficiálne nazýva, ponúkne celkom 141 vybavených bytových jednotiek, takmer 7.000 m2 kancelárií a 3.200 m2 pre obchody a najrôznejšie služby. Na jednom mieste tak obyvatelia nájdu prácu, bývanie i zábavu. Spolu s predchádzajúcou etapou business centra bude skupina CTR prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti VSH development celý areál aj prevádzkovať, a to vrátane plne zariadených nájomných bytov.

„V priebehu šiestich rokov prevádzky súčasného business centra sme dôkladne načúvali potrebám našich nájomcov. Novú etapu sme pripravovali s vedomím vysokých nárokov na moderné pracovné prostredie i súvisiace služby. Preto som veľmi rád, že už dnes, v okamihu zahájenia realizácie, sme veľmi blízko k uzavretiu dohôd s kľúčovými nájomcami, ktorých mená budeme môcť už čoskoro oznámiť,“ hovorí Ján Horváth, predseda predstavenstva VSH development a riaditeľ realitnej divízie CTR group.

Nové miesto pre váš biznis

Polyfunkčný komplex Business Centre Košice III je pokračovaním úspešného projektu Business Centre Košice II, ktorý bol dokončený v roku 2010. Vznikne pozdĺž ulice Štúrova, oproti existujúcemu business centru, s ktorým bude prepojený zastrešenou lávkou. Obe business centrá tak spolu vytvoria architektonickú dominantu a pomyselnú vstupnú bránu do centra mesta. Autorom oboch etáp projektu, rovnako ako susednej Steel Arény, je renomovaný ateliér KOPA, architekta Juraja Kobana.

BCK III ponúkne rôznorodé funkčné využitie plôch, od nájomných bytov cez administratívne plochy až po supermarket, reštauráciu a ďalšie maloobchodné jednotky. Samozrejmosťou je dostatok parkovacích miest ako pre rezidentov a nájomcov, tak aj pre klientov a zákazníkov - projekt ponúkne celkom 430 vnútorných parkovacích miest.

Centrum Košíc sa mení pod taktovkou CTR

Business Centre Košice III je už druhým objemovo významným projektom, ktorý skupina CTR aktuálne realizuje a prispieva tak k postupnej premene Košíc na moderné a prívetivé mesto pre život. Už viac ako rok totiž zhruba o kilometer ďalej severným smerom buduje bytový projekt Rezidencia pri radnici. Ten ponúka 390 bytových jednotiek, obchodné priestory v prízemí a príjemné zelené átrium vo vnútrobloku budovy.

„Viac ako pol roka pred dokončením stavby je predaných takmer 300 bytov. Podľa dostupných dát o trhu je tým Rezidencia pri radnici už teraz najpredávanejším a jedným z najväčších bytových areálov realizovaných v jednej etape na celom Slovensku,“ uzatvára Ján Horváth z VSH development.

Viac informácií o projekte nájdete na www.bck.sk/bck3.              

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

bck

(suli, 19. 5. 2017 22:27)

kto je zhotovitel stavby?

Re: bck

(Ziggo, 21. 5. 2017 19:46)

generálny zhotoviteľ stavby zatiaľ nie je známy, jeho výber sa predpokladá v letných mesiacoch aby sa od jesene mohlo začať so samotnou stavbou, firma ktorá realizuje búracie práce bude realizovať aj výkopy.

hmmm

(Evžen, 20. 5. 2017 1:13)

pozrel som si dokladnejsie vizualizacie a ich vyvoj vratane pristavby s premostenim k BCK, tazko povedat ci premarnena sanca.. Je tam uz Steelka ktora svieti vedla tej polorozpadnutej Mototechny ako UFO na Balkane, takze hocico co to bude bude to len lepsie.. a ak vizualne do seba budu nove objekty este aj plynulo prechadzat BCK + BCKIII a vytvoria tak majestatnejsi vstup do "downtownu", tak preco nie :) A HLAVNE VELA nielen okrasnej ZELENE NECH TAM JE pls!

ble

(Tretiii, 17. 5. 2017 15:39)

Fujky, to je co, socharske stvarnenie zadielskej tiesnavy, ci dom?

BCK III.

(maros, 16. 5. 2017 7:33)

Mozno si vacsina ludi povie, ze je skvele, ze sa tato lokalita trochu zmeni, lebo to co tam bolo doteraz patri na okraj mesta a nie do centra.
Ja sa na to pozeram trochu inac... Vidim to ako dalsiu premrhanu prilezistost ako tam mat nieco naozaj hodnotne. Ked som videl uplne prve vizualizacie tak som sa im aj celkom potesil. Lenze zial, prislo vytriezvenie v podobe poslednych navrhov. Zda sa mi ako by sa tento projekt zasekol niekde na zaciatku tohto storocia. Architektonicky ma to vobec neoslovilo.
Ale necham sa prekvapit co z toho nakoniec bude.