Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Bitka pri Rozhanovciach - pochod bojovníkov Košicami

Pamätné dni Bitky pri Rozhanovciach
Doba panovania Karola Róberta bola pre Slovákov v Uhorsku zlatým vekom.
Začalo sa to na rozhanovskom poli 15. júna 1312,
kde sa vďaka Košičanom zrodil kráľov strategický úspech.
Naše mesto z tohto odvážneho počinu svojich predkov
môže právom odvádzať svoje dnešné významné postavenie.


Sedemsté výročie pamätnej bitky je dobrým podnetom k tomu, aby sme si túto dejinnú udalosť dôstojne pripomenuli. Stane sa tak na Pamätných dňoch Bitky pri Rozhanovciach, ktoré sa uskutočnia 15. a 16. júna 2012

POCHOD BOJOVNÍKOV OD ROZHANOVIEC
pochod kostýmových bojovníkov po Hlavnej ulici v Košiciach – pozvanie na podujatie

 
 
Pamätné dni k 700. výročiu Bitky pri Rozhanovciach
Program
Piatok, 15. jún 2012
14:00 – 15:30 hod
ODHALENIE PAMÄTNÍKA a MÚZEA BITKY PRI ROZHANOVCIACH
pred Obecným úradom Rozhanovce
 
16:00 – 17:30 hod, Košice
POCHOD BOJOVNÍKOV OD ROZHANOVIEC
pochod kostýmových bojovníkov po Hlavnej ulici v Košiciach – pozvanie na podujatie 
 
20:30 hod, Rozhanovce
Jonáš Záborský: BITKA PRI ROZHANOVCIACH
Premiéra drámy na amfiteátri v Rozhanovciach   
 
Sobota, 16. jún 2012
11:00 – 12:30hod. Historické bojiska pri Beniakovciach 
REKONŠTRUKCIA BITKY PRI ROZHANOVCIACH v 13 obrazoch
 
14:00 – 21:00 hod
KRÁĽ SA ZABÁVA 
Veľký zábavný program na amfiteátri historického bojiska v Beniakovciach
 
14:00     Hymna SR a EÚ, príhovory
14:30     Odhalenie Chodníka stredovekého času
15:00     Inaugurácia poštovej známky
15:30     Losovanie ankety, sokoliari
16:00     Predstavenie projektu rozhľadne starostom obce Čižatice
16:10     Program skupín historického šermu - Vrbovské Vŕby, Debrecén Dósa, Rád sv. Galahada, Johaniti Miškovec
17:35     Occasin a Nicolleta, Bábkové divadlo
18:25     Program skupín historického šermu - Kompánia trnavských žoldnierov, Opolskie Bractvwo Rycierskie, Diadém, Festum Aeternum, Espada
19:40     Jonáš Záborský: Bitka pri Rozhanovciach pri Rozhanovciach, ukážka zo svetovej premiéry
19:55     Program skupín historického šermu - Taurus Ater, Vir Fortis
20:25     Ohňová šou – Espada, Vir Vortis, Festum Aternum + brušné tanečnice
 
 
VITAJTE V XIV. STOROČÍ - paralelne s javiskovým programom
-        ukážky života v stredovekých táboroch, historické kuchyne, remeslá, náradie, zbrane...

PROGRAM PAMÄTNÝCH DNÍ

Plagát s programom
Pozvánka Stručný program
Citylight Mapa dopravy
Dopravné informácie
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.